Pokud si nejste jistí výběrem designu koupelny, určitě není na škodu oslovit odborníka a případně si i nechat vypracovat 3D vizualizaci.  Pěkný, čistý a osobitý vzhled interieru koupelny si jistě přeje každý, krom toho je nutné si dobře naplánovat budoucí uspořádání zařizovacích, designových předmětů tak aby na sebe ladně navazovali, ale nijak sobě ani uživateli při svém využití nepřekáželi.

Rekonstrukce koupelny

Návrh rekonstrukce koupelny od Villeroy & Boch

Základní vybavení koupelny je vana či sprchový kout, v ideálním případě obojí. Vybírat si můžete z různých značek, typů, tvarů, barev i způsobů používání, koupelna Vám může sloužit nejen k hygienyckým účelům, ale i k relaxaci a odpočinku, pro tyto účely jsou určeny vířivky, hydro-masážní vany a sprchové boxy. Sprchový kout a vana by, ale nebyly připraveny k použití bez vodní baterie, nejlepší je si vybrat baterii termostatickou, U, které je velkou výhodou konstantní teplota vody kterou lze nastavit dle potřeb a větší bezpečnost, u klasické pákové baterie totiž hrozí opaření horkou vodu při náhodném spuštění.

 

rekonstrukce koupelny

Luxusní koupelna je zařízena koupelnovým nábytkem od světoznámé značky Villeroy & Boch

Důležitým prvkem koupelny je umyvadlo které může být zapuštěno do koupelnového stolku, nebo je zavěšeno za stěnu, zavěšováním předmětů totiž získáte opticky větší prostor místnosti než se stacionárními předměty. Součástí umyvadlového stolku může být i zrcadlo které také navozuje pocit většího prostoru.

 

rekonstrukce bytu

Návrh moderní, prostorné koupelny

Koupelna by měla být nejteplejší místností v bytě, kromě běžného vytápění koupelny je dobré nainstalovat systém pro přitápění, oceníte ho hlavně v přechodných ročních obdobích, kdy dům ještě není celodenně vytápěn. Docílit toho lze více způsoby, nejčastěji designovým radiátorem s topným tělesem nebo montáží topných rohoží na podlahu před pokládkou dlažby, v obou případech může provoz radiatoru řídit termostat s nastavitelným programem. Luxus z tepla si tak můžete vychutnat stylově i ve vaší koupelně.

 

rekonstrukce koupelny

Čerpejte inspiraci z návrhu rekonstrukce koupelny od Villeroy & Boch