Stylové schodiště Cobra

Stylové schodiště Cobra

Siller, jakožto jeden ze světově nejkvalitnějších výrobců těch nejoriginálnějších schodů přišel již před dlouhou dobou s nápadem vyrábět schodiště, která svým designem zapadnou nejen do soukromých prostor, ale které obohatí i reprezentativní a komerčně využívané objekty. Na tento popud tedy začalo plánování schodiště Cobra. Abychom Vám toto luxusní schodiště mohli představit lépe, je zapotřebí zmínit několik technických informací týkajících se názvosloví upevnění stupňů.

 

Schodnicová schodiště

Nosným prvkem těchto schodišť je takzvaná schodnice, do níž jsou jednotlivé stupně jednotlivé stupně schodů uložené. Schodnice mohou být umístěny po obvodu nebo jako páteř uprostřed stupňů.  Schodnici si tak můžeme představit jako šikmý trám, na němž jednotlivé stupně sedí. Tento trám potom rozkládá zatížení na své koncové části, tedy na podestové nosníky.

Schody Siller Nordic, klasické schody s dřevěnými schodnicemi

Schody Siller Nordic, klasické schodnicové schody s dřevěnými stupni mohou mít v moderním provedení se skleněným zábradlím velmi moderní vzhled.

 

Firma Siller dlouhodobě se zabývající navrhováním a výrobou schodišť se zaměřila na tento typ schodišť a tím vznikl návrh schodiště Siller Cobra. Toto velmi vzdušné schodiště umožňuje dennímu světlu prosvětlit celý interiér, přičemž skleněné zábradlí efekt projasnění ještě umocňuje. Schodnice je u tohoto schodiště zajištěna linií kvádrů posazených na sebe a z poloviny se překrývajících. Tento důmyslný systém tak skrývá samotnou schodnici, která je však, jak je zřejmé, umístěna ze strany jednotlivých stupňů a ty jsou do ní upevněny pomocí šroubů či klínů.

 

Designové schody Cobra vyrobené firmou Siller

Schodiště Cobra navržené a propracované firmou Siller zastane svůj designový dojem nejen v moderních interiérech, ale dodá styl i klasicky navrženým domům, kde jeho tvar i použité materiály mohou skvěle korespondovat se zbytkem domu.

 

Designové a stabilní schodiště Siller Cobra

Schodiště Siller Cobra je primárně navrženo jako schodiště pro reprezentativní a komerční prostory, které jsou velmi zatížené nejen, co se týče počtu průchozích za den, ale také v ohledu na váhu samotných průchozích, kterých na schodišti pravděpodobně bude i několik v jednu chvíli. Schody pro veřejné budovy obecně musí vydržet zatížení pohybem většího počtu lidí najednou. Schodiště musí být stabilní a současně musí mít odpovídající design, což je výzva, kterou technici i architekti firmy Siller s radostí přijali.

 

Schodiště Cobra, vyrobené firmou Siller, v interiéru

Schodiště Cobra má zajímavý design, kterému dodává skleněné zpracování ledový nádech

 

Schodiště pro veřejné i soukromé prostory

Schodiště Siller Cobra je svým technickým i designovým původem určeno spíše do prostor techničtějšího rázu a do veřejných prostor. Původně jsou kvádrové nosníky tohoto schodiště vyrobeny z mramorovo-betonové směsi a schodiště je jako celek doplněno skleněným zábradlím. Tyto jednotlivé nosníky lze však obložit materiálem, který bude lépe korespondovat se zbytkem místnosti a promění tak schody z mramorově světlých na příjemně a teple působící dřevěný monument. Tím se ze schodiště Siller Cobra stane schodiště vhodné i do soukromých prostor, kde jistě zaujme jako honosný prvek celého interiéru.

 

Firma Siller vyrábí vzdušná schodiště Cobra na míru

Firma Siller vyrábí vzdušná schodiště Cobra na míru každého klienta.

 

Schodiště na míru

Společnost Siller, stejně jako mnoho dalších, vyrábí schody na míru přesně podle představ budoucích majitelů. Pokud tak bylo v plánu navrhnout schodiště do veřejného prostoru, architekti využili všech svých vědomostí, aby tento požadavek splnili na sto procent. Avšak schodiště Siller Cobra navrhli tak, aby jeho technická dokumentace byla obměnitelná v mnoha směrech, ať už se jedná o rozměry jednotlivch stupňů, rozměry schodiště jako celku, tvar schodiště, či materiál zábradlí. Díky této vlastnosti má každý klient možnost navrhnout velikost schodiště a možnosti prostoru, do kterého bude tento monument umístěn. Firma Siller ochotně zaměří interiér a upraví vlastnosti a rozměry schodiště podle něj. Také barva je na výběr z mnoha dezénů tak, aby schodiště co nejlépe zapadlo do okolí. Schodiště na míru tak skvěle splňuje všechny požadavky a navíc si ho mohou dovolit i lidé s menšími prostorami.

 

Schodiště Cobra v dřevěném zpracování

Schodiště Cobra v dřevěném zpracování dodává interiéru zemitost a propojuje tak interiér s přírodou.

 

Schodiště Cobra je výrazným designovým prvkem

Schodiště Siller Cobra je výrazným designovým prvkem. Zpracování ve dřevěném povrchu působí harmonicky a vyrovnaně.

 

Bezpečné a designové schodiště

Bezpečné schodiště je základem všech vícepatrových domů. Proto je vhodné přemýšlet jak o povrchu samotných stupňů i o zpracování zábradlí velmi dlouho dopředu. Kluzký povrch by mohl mít za následek ošklivý pád a nevhodně řešené zábradlí by mohlo být pro změnu nebezpečnou prolézačkou pro děti, které by si mohly zranit. Proto je doporučováno volit zábradlí ergonomicky, dle výšky průměrného dospělého člověka. V případě, že v interiéru máme, nebo očekáváme dlouhý pobyt dětí, je nejvhodnější z hlediska bezpečí volit zábradlí buď jednolité (skleněné), nebo alespoň jednotlivé komponenty zábradlí zvolit ve vertikálním směru a blíže u sebe. Děti potom nebudou mít tendenci přelézání ani prolézání. Interiérová schodiště v současnosti plní nejen svou funkci, co se týče snadného přístupu do jiných pater domu, ale vytvářejí i estetickou hodnotu interiéru. Design, který navrhují zkušení architekti, posouvá tento prvek mezi originální umělecké doplňky či tvarově extravagantní a atypický nábytek. Díky stále se zlepšujícím konstrukčním vlastnostem si architekti mohou dovolit řešení, u nichž se zastavuje dech. Například zpracování ze skla nemusí být pro všechny příjemné, zvlášť pokud se jedná o samonosná schodiště. Ale pro ty, kteří touží dodat svému domu luxus a zároveň vzdušnost, je tento komponent velmi vhodný.

 

Schody Siller Cobra mají co říct v každém interiéru

Schody Siller Cobra mají co říct v každém interiéru, lze je vybavit různými druhy zábradlí, které případně optimalizuje bezpečnost.

 

Schodiště modelu Cobra od firmy Siller

Kvalitní materiály použité při výrobě schodů Siller Cobra zajišťují dlouhou životnost, ale také snadnou údržbu.

 

Osvětlení schodiště

K designu a konstrukci schodišť neodmyslitelně patří i návrh osvětlení. Jednak plní bezpečnostní funkci při nočním chození po schodišti, jednak vytváří celkový estetický vzhled schodiště. Pokud se schodiště nachází v blízkosti oken, není potřeba umístění vhodného osvětlení tak velká, hlavní funkci prosvětlení přes den splní přirozené světlo z exteriéru, ale pokud jsou schody v prostoru odřízlém od takovéhoto zdroje, nebo pokud plánujeme časté noční procházky po schodech, je z hlediska bezpečnosti nejlepší zvolit jasné a velmi intenzivní světlo. Pokud chceme docílit atmosféry a dodat schodišti na estetice, můžeme zvolit podsvětlení tlumenějšími tóny. Popřípadě můžeme zvolit takový zdroj světla, který lze v případě potřeby regulovat a například večer nastavit pouze jemné podsvícení, a při nočním použití schodů rozsvítit tento zdroj ve větší intenzitě. V každém případě je osvětlení schodiště spolu s kvalitním zábradlím jedním z nejdůležitějších bezpečnostních prvků. Není divu, že architekti společnosti Siller se zaměřili právě i na osvětlení a podsvícení schodů Siller Cobra. Schody tak dostaly nejen mnohem měkčí nádech, který harmonizuje celý interiér, ale zároveň chůze po nich je bezpečná a jednotlivé stupně jsou tak snadněji viditelné.

 

Emotivní nasvícení schodů Siller Cobra

Emotivně nasvícené schody Siller Cobra vnášejí do interiéru harmonii a pocit klidu a bezpečí.