Skleněné schody

Skleněné schody

Skleněné schody jsou oblíbeným architektonickým prvkem, ale i ozdobou interiéru. Skleněné schody působí jako umělecký artefakt, pozvedají úroveň obytného prostoru, dodávají mu jistou prestiž  vypovídají o investorovi, že se zajímá o design a dokáže ocenit kvalitu. Skleněné schody jistě nejsou řešením pro masy. Skleněné schody vyžadují pochopení a investora, který dokáže ocenit jejich neobyčejnou krásu. Takové schody samozřejmě nejsou vhodné do jakéhokoliv interiéru. Nejvíc jim to sluší v moderních interiérech a v interiérech s vytříbeným stylem. Pro investora hledající něco co vybočuje z mainstreamu jsou skleněné schody zajímavou volbou. Přestože skleněné schody působí neobyčejně lehce a subtilně, jsou velmi pevné a bezpečné, především pokud jde o schody od renomovaného výrobce Siller Treppen, kterého zastupujeme v České i Slovenské republice. Siller si stojí nejen za úchvatným designem svých schodišť, ale především za kvalitou provedení detailů a bezpečností svých schodišť.

Skleněné schody - vizualizace

Jedna z prvních vizualiazcí právě realizovaného celoskleněného schodiště v Kanadě.


Schodiště ze skla – klamné představy a realita

Schodiště, která jsou na českém trhu označována jako skleněná, jsou v porovnání se skleněnými schodišti od Sillera chabou alternativou, jak už v designu, tak v kvalitě provedení. Milovníka skla a krásného designu nemohou uspokojit pouhé skleněné stupně na masivní kovové konstrukci. Sklo je materiál tak jemný a jedinečný, že ve spojení s brutální kovovou konstrukcí zcela zaniká jeho krása, dokonce se vůbec nedá mluvit o skleněném schodišti. Takové schody bych označil za kovové se skleněnými stupni.  Schodiště ze skla od Sillera je skutečně skleněné, je to schodiště, kde je množství ostatních prvků, které kazí omračující pocit ze skleněných schodišť, minimalizované na  nejmenší nutnou míru.
Kdo nezažil schodiště ze skla od Sillera, neví co skleněné schody jsou.

Skleněné schody - sklo

Vizualizace skleněného schodiště z přípravné fáze projektu.

 

Skleněné schody - realizace

Skleněné schody ve skutečnosti. Ještě s ochranou před poškozením skleněných stupňů během montáže.

 

Skleněné schodnice

Skleněné schodnice je to, co odlišuje skleněné schody Siller od ostatních výrobců, kteří používají pro schodnice materiály levnější, nevyžadující takovou míru speciálního zpracování, zkrátka levná řešení. Takové schody umí samozřejmě i Siller, ale proč se spokojit se standardem. Skleněné schodnice jsou výzvou jak pro architekty, tak pro výrobce skleněných schodišť. Sklo vyžaduje precizní zpracování a nepřipouští nepřesnost při výrobě. Každý omyl při zaměření by se projevil nemožností zkompletovat hotové schody. Skleněné schodnice musejí být absolutně přesné včetně veškerých předvrtaných otvorů, protože není možné dodatečné upravení na místě stavby. Siller umí skleněné schodnice jak v přímé variantě, tak v točitém provedení. K tomu využívá rovných sklených schodnic, ale jsou možné i schodiště s ohýbanými skleněnými schodnicemi.

Skleněné schodnice skleněných schodišť

Schody od Sillera lze bez kompromisů označit za schody ze skla. Skleněné stupně jsou chráněné během montáže krytem.

 

skleněné schody Siller

Točité samonosné celoskleněné schody Siller - schodiště FLY. Skleněné schodnice dávají vyniknout celému schodišti.

 

Fotogalerie z realizace skleněného schodiště

Fotografie z průběhu realizace celoskleněného samonosného schodiště Siller Fly a skleněné podesty se skleněnými nosníky. Sklo, sklo a zase sklo.

 

Montáž schodiště

Montáž skleněného schodiště je perfektně zorganizovanou akcí. Chyby v milimetrech se neodpouští.

 

realizace schodiště ze skla

Dech beroucí okamžiky montáže skeněného schodiště Siller Fly a skleněné podesty ve vstupní hale.


Skleněné schody - cena

Skleněné schody jistě nejsou levným řešením, stanou se však takovou dominantou interiéru, že investor ušetří za další vybavení a dekorace, včetně uměleckých artefaktů. Počáteční investice je vysoká, ale cena za skleněné schody je jistou daní za exkluzivní materiál a provedení. Cena skleněných schodů je přímo úměrná exkluzivitě řešení. Požaduje-li investor výjimečné řešení, může jej mít, ale cena bude adekvátní kvalitě a nelze ji srovnávat s masovou produkcí.

 

Skleněná podesta ve vstupní hale šokuje všechny příchozí.

 

Skleněné schody

Pohled na totéž místo během vizualizace. Přes dokonalé ztvárnění vizualizace nedokáže zachytit výjimečnost skla.

 

Skleněné schody

To je jeden z prvních pohledů, který viděl investor při volbě skleněných schodů ve svém domě.


Skleněné schody – realizace

Skleněné schody, které Vás doprovází v dnešním příspěvku našeho design blogu jsou ukázkou realizace skleněných schodišť Sillera v Kanadě, kde se investor rozhodl hned pro dvě schodiště ze skla. Realizováno bylo schodiště Mistral a skleněné schodiště FLY, které je nepřehlédnutelnou dominantou celého domu. V naší fotoreportáži můžete sledovat průběh realizace skleněných schodů od vizualizací, které byly na počátku realizace, přes samotnou dech beroucí montáž. V případě, že jste fanda designu, krásných věcí a toužíte po stejně výjimečném interiéru, jsme zde pro Vás. Neváhejte se na nás obrátit. Jako partner zastupující firmu Siller u nás jsme ten pravý na koho se obrátit s požadavkem na realizací skleněných schodů.  

 

Skleněné schody se staly okamžitě dominantou celého domu.