Rezidence

Rezidence

Tato moderní rezidence je skutečně opuletním domovem pro mladou, čtyřčlennou rodinu s jedním labradorem :-) . Jde o rezidenci se třinácti pokoji na 850 metrech čtverečních.

Na místě stavby byl původní starý dům, který musel této nové rezidenci ustoupit. Dům, tak jak byl navržen, reaguje na potřeby jeho obyvatel. Je to nejen prostorná rezidence, ale i elegantní domov, kořeněný rafinovaností.

 

Díky mrakům, které se v budově odrážejí, se budova zdá být dokonce menší.

Díky mrakům, které se v budově odrážejí, se budova zdá být dokonce menší.

 

Fasáda domu

Projekt této luxusní rezidence získal přezdívku „Zahalený dům“, což je jeho hlavním rysem. Konstrukce fasády domu jeho obyvatelům poskytuje dostatečné soukromí a diskrétní zázemí. Naopak směrem do zahrady se rezidence otevírá a propojuje interiér s venkovním prostorem. Monumentální obytný prostor se tak ještě zvětšuje. Dřevěné obložení fasády domu určuje jeho strukturu  a dodávají celé rezidenci lehkost.

 

luxusní rezidence

Efektivní využití půdorysu budovy, spolu s mírným zakřivením a důmyslnou konstrukcí fasády majitelé dosáhli nízké energetické náročnosti domu.

 

Nízkoenergetické domy

jako je tento jsou současným trendem. Efektivní využití půdorysu budovy, spolu s mírným zakřivením a důmyslnou konstrukcí fasády majitelé dosáhli nízké energetické náročnosti domu. Velké prosklené plochy pomáhají v chladném období s vytápěním, naopak dřevěné prvky fasády, niky a převisy střechy zabraňují nadměrnému přehřívání interiéru. V kombinaci s rekuperací lze dosáhnout velmi komfortního prostředí v celém domě. Právě rekuperace se stává v poslední době důležitou součástí nízkoenergetických domů. V době, kdy se do praxe dostávají energetické štítky budov je téma rekuperace aktuální téma, bez kterého se nízkoenergetické domy neobejdou.

 

moderní architektura - prosklené plochy

Dřevěné prvky fasády, niky a převisy střechy zabraňují nadměrnému přehřívání interiéru.

 

Propojení interiéru se zahradou přes velkolepou terasu.

Propojení interiéru se zahradou přes velkolepou terasu.

 

Moderní architektura

Směrem do ulice jsou využity ke konstrukci hliníkové profily a izolační sklo s bronzovou povrchovou úpravou, což dodává přísný strohý vzhled, typický pro moderní architekturu, ale neuchyluje se k tradiční bílé barvě, takže výsledným barevným odstínem celá budova působí velmi příjemným dojmem. Atributy takovéto moderní architektury se neobjevují příliš často, což je jistě škoda. Chtělo by to více osvícených investorů, kteří se nebojí oslovit schopné architekty, jaké naleznou například na portálu Palazzio.cz

 

moderní architektura - luxusní rezidence rafinované prvky fasády

 

luxusní rezidence při pohledu z ulice nepůsobí mohutným dojmem.

Luxusní rezidence při pohledu z ulice nepůsobí přes obrovskou plochu, kterou nabízí, mohutným dojmem.

 

Luxusní bydlení

Kvalitní materiály jako je bronz, ocel a sklo dodávají stavbě punc sochy – uměleckého díla.  

Tak lze označit skutečně luxusní bydlení. Bydlení uprostřed umění, uprostřed uměleckého díla. Celá stavba díky důmyslnému architektonickému návrhu umožňuje úchvatné průhledy a odrazy. Toto luxusní bydlení tak splývá zcela se svým okolím a stává se jeho součástí.

Díky mrakům, které se v budově odrážejí, se budova zdá být dokonce menší. Také vzhledem k tomu, že hmota domu je rozdělena do menších částí, dům nepůsobí při velké obytné ploše tak mohutným dojmem.


Interiér využitívá bílých, pískovcových a dubových povrchů.

Interiér je otevřený, teplý a lehký s hojným využitím bílých, pískovcových a dubových povrchů, spojující veškeré prostory dohromady.

 

Design interiéru

 

 

zcela koresponduje s architekturou vnějšího pláště rezidence. Styl a design interiéru tak zůstává moderně rezidenční. Interiér je otevřený, teplý a lehký s hojným využitím bílých, pískovcových a dubových povrchů, spojující veškeré prostory dohromady. Design interiéru tak zůstává nadčasový. Příklad decentní architektury. Zdánlivě nepoddajný, pevně stanovený racionalismus celého prostoru se díky propojení s okolní zahradou prostřednictvím velkých oken a využitím přírodníchmateriálů stává interiérem s komorní a velmi příjemnou atmosférou. Design interiéru se velmi zdařil a rezidence tak nabízí svým obyvatelům velmi příjemné místo pro život.   

 

 

 

 

Design interiéru se velmi zdařil

Kozolové schodiště v provedení dub. Konzolové schodiště Siller Europa naleznete zde.

 

Konzolové schodiště

Konzolové schodiště v interiéru v dnešním příspěvku našeho DESIGN blogu prezentované rezidence je v povrchové úpravě dubu a skvěle tak zapadá do celkové koncepce designu interiéru. Konzolové schodiště je od sousedící haly odděleno skleněnou stěnou uloženou v masivních dřevěných rámech, což zatepluje a zútulňuje jinak strohý interiér.

 

Luxusní koupelna, jakou jsme Vám schopni vytvořit.

 

Luxusní koupelna

V domě je několik koupelen. Za zmínku určitě stojí tato luxusní koupelna, na jejíž obložení byl užitý obklad z přírodního kamene - mramoru. Design koupelny opět zcela koresponduje s architekturou celé rezidence. Vyniká prostor, který ještě zvětšuje zrcadlo přes celou jednu stěnu. Velká vana do prostoru, je bez pochyby dominantou celé koupelny a je umístěna na vyvýšeném podstavci spolu se sprchou, kterou odděluje elegantní skleněná stěna. Taková luxusní koupelna je bez pochyby snem každého milovníka vody.

 

Wellness je součástí naší rozsáhlé nabídky služeb a produktů.

 

Wellness & Fitness

V privátní části je celý blok domu věnovaný fitness area. Nechybí ani luxusní bazén, sauna a odpočinková část koncipovaná na způsob zimní zahrady. Prostorná terasa vybízí k lenošení. Wellness i fitness jsou velmi oblíbené části domu a je škoda nevybavit svůj nový dům takovým prostorem pro relaxaci. Více o wellnes naleznete v naší galerii interiérů.

 

Prostorná terasa vybízí k lenošení.

Prostorná terasa vybízí k lenošení.

 

Úprava zahrady

se zcela přizpůsobila stavbě rezidence, vzrostlé stromy bohužel musely být odstraněny spolu s původním domem.  Avšak po zapojení zeleně se dům zcela skryje pohledům z ulice a teprve potom majitelé ocení navržené úpravy zahrady. Pro úpravy Vaší zahrady Vám nabízíme služby našeho zahradního architekta, který zahradní úpravy bude řešit současně se stavbou domu.

 

Úprava zahrady se zcela přizpůsobila stavbě rezidence.

Úprava zahrady se zcela přizpůsobila stavbě rezidence.

 

Luxusní bydlení na klíč

Luxusní bydlení na klíč v podobném  stylu Vám rádi zrealizujeme. Neváhejte nás kontaktovat, pokud Vás dnešní příspěvek zaujal. Jsme zde pro Vás a stavby luxusních rezidencí je naše specializace. Nejsme jen stavební firma, ani pouze designové studio, nabízíme Vám komplexní služby při realizaci Vašeho luxusního bydlení na klíč.

 

Architekti

Autory tohoto projektu jsou australští Inarc Architects, kteří spolu s Allison Pye Interiors pracovali na interiérech a interiérovém designu. Tento jejich projekt australských architektů by mohl být vzorem pro mnohé české architekty, ale i investory a námětem na dobrý design.