Rekonstrukce domu

Rekonstrukce domu

Investorem této nezvyklé rekonstrukce domu je bankéř a sběratel knih. Rekonstrukce domu byla ušitá na míru čtyřčlenné rodině.
Oblast, kde se dům nachází, dříve část slévárny, je však dnes součástí regionálního parku. Klient se rozhodl především pro toto místo, kde stál starý dům z cihel se suterénem, právě kvůli umístění v přírodě. Při rekonstrukci domu se ukázalo, že domek byl postaven z historických cihel. To bylo hlavním důvodem, pro způsob rekonstrukce, jak byla provedena. Původní dům sám o sobě nebyl tak velký, jak čtyř členná rodina chtěla, aby jejich dům byl, proto se rozhodli při rekonstrukci domu postavit svůj nový domov ze skla a to kolem historického cihlového domu. Pro zachování historického Genia loci domu se investor rozhodl pro zachování struktury domu, kdy celou původní stavbu zastřešil skleněný plášť.

 

Původní stavbu zastřešil skleněný plášť.

Původní stavbu zastřešil skleněný plášť.

 

 

Oblast, kde se dům nachází, je dnes součástí regionálního parku.

Oblast, kde se dům nachází, je dnes součástí regionálního parku.

 

Investorům učarovala poloha domu v zeleni.

Investorům učarovala poloha domu v zeleni.

 

Moderní bydlení

Historický dům a veškeré struktury byly pečlivě zrestaurovány. Knihovna se sbírkou starých knih našla své místo  v suterénu původního domu. Stejně tak zůstala uvnitř zrekonstruovaného domu privátní část jako jsou ložnice a koupelny. Všechny ostatní místnosti jsou mimo původní stavbu, v nově vybudované v prosklené budově, zastřešující původní dům. Vzniklo tak velmi moderní bydlení, respektující současné požadavky na bydlení. V nové části vznikla i prostorná dvojgaráž. Toto řešení umožňuje obyvatelům pohodlný přístup do domu především v zimě. Moderní bydlení by mělo respektovat hlavně své obyvatele a poskytovat jim především dostatek komfortu.

 

Knihovna se sbírkou starých knih našla své místo  v suterénu původního domu.

Knihovna se sbírkou starých knih našla své místo  v suterénu původního domu. 

 

Knihovna nabízí kromě posezení u krbu i výhled do zahrady.

Knihovna nabízí kromě posezení u krbu i výhled do zahrady.

 

 

Moderní design

kompromisu bylo dosaženo díky návrhu architekta. Kombinací historie a moderních potřeb rodiny. Režné zdivo původního domu dodalo při rekonstrukci domu sexy strukturu a zjemňuje studenou atmosféru, která by mohla nastat v domě čistě ze skla.Typická ukázka moderního designu, který rád kombinuje nové se starým. Smyslně zakřivený otvor pro schodiště, které je mimo původní cihlový dům, přidává další aspekt, který pracuje krásně s čtvercovými elementy dlažby kolem něj. Pocit moderního designu znásobují četná obří svítidla umístěná po celém domě. Rozsáhlé hladké plochy dlažby a skla v kontrastu s cihelnou strukturou - to je moderní design.
 

 

Rozsáhlé hladké plochy dlažby a skla v kontrastu s cihelnou strukturou.

Rozsáhlé hladké plochy dlažby a skla v kontrastu s cihelnou strukturou.

 

Typická ukázka moderního designu, který rád kombinuje nové se starým.

Typická ukázka moderního designu, který rád kombinuje nové se starým.

 

Vytápění

Jako zdroj vytápění se investor rozhodl pro vytápění tepelným čerpadlem. To je asi nejvhodnější způsob vytápění u domu s tak rozsáhlými prosklenými plochami. Tepelné čerpadlo je ideální kombinovat s podlahovým vytápěním, kde není třeba dosahovat tak vysoké teploty vody v systému. Při použití sytému podlahového vytápění multibeton, které nabízíme našim klientům, lze systém podlahového vytápění využít i k chlazení interiéru domu.
 

Systém podlahového vytápění multibeton, lze sytém podlahového vytápění využít i k chlazení interiéru domu.

Systém podlahového vytápění multibeton, lze sytém podlahového vytápění využít i k chlazení interiéru domu.

 

Wellness

V nové části vzniklo i prostorné wellnes s tureckou lázní a s odpočívárnou. O turecké lázni se zmiňujeme podrobně v naší interiérové galerii v kategorii wellness. Turecká, neboli parní lázeň je prostředek k léčbě nervových, či horečnatých onemocnění, kožních problémů, revmatismu i jako rekonvalescenci po úrazu. Vysoká vlhkost vzduchu ( až 100 % ) vytváří s teplotou ( 40 – 55 ° C ) jedinečné klima, které velmi příznivě působí na organismus. V turecké lázni, podobně jako v sauně dochází k otevření pórů a k výraznému pocení, ale vysoká vlhkost vzduchu znemožňuje odpařování potu, potlačuje tak následné ochlazování organismu, při čemž pot z těla stéká. Odpočívárna je také důležitou součástí každého wellness. Jde o suchý prostor určený k závěrečnému odpočinku po absolvování wellnes procedur.

 

V nové části vzniklo i prostorné wellnes s tureckou lázní a s odpočívárnou.

V nové části vzniklo i prostorné wellnes s tureckou lázní a s odpočívárnou.

 

Schodiště

Schodiště, krb i police knihovny jsou plechové konstrukce. Je to jeden z dalších aspektů moderní architektury. Schodnicové schodiště z masivního černého plechu v kombinaci s dřevěnými stupni propojuje celý dům v nově dostavěné části. Schodiště je nepřehlédnutelnou dominantou celého prostoru. Více o dominantních schodištích, jako ozdobách interiérů se dozvíte v naší internetové galerii: zde

 

Schodiště je nepřehlédnutelnou dominantou celého prostoru.

Schodiště je nepřehlédnutelnou dominantou celého prostoru.

 

Dlažba

Celý prostor opticky spojuje elegantní dlažba od APAVISA PPORCELANICO. Jde o dlažbu ze série Evolution v antracitové barvě. Je to dlažba velmi oblíbená u architektů pro svou čistotu a jednoduchost.

 

APAVISA PPORCELANICO Evolution je oblíbená u architektů pro svou čistotu a jednoduchost.

APAVISA PPORCELANICO Evolution je oblíbená u architektů pro svou čistotu a jednoduchost.

 

Luxusní kuchyně

Luxusní kuchyně v této rekonstrukci domu se přímo svým vzhledem přizpůsobila zbytku interiéru. Její elementy korespondují s hliníkovými okenními rámy, černou dlažbou a všudy přítomným sklem. Tuto kuchyni bezpochyby můžeme označit jako luxusní kuchyni, protože kuchyně s takovým umístěním uprostřed zahrady jako tato, je úchvatná. Kuchyně samozřejmě splňuje veškerá očekávání svých majitelů na funkčnost, ale estetická stránka rozhodně nezůstala opomenuta. Tato luxusní kuchyně je jistě snem nejednoho kuchaře.

 

Kuchyně se přímo svým vzhledem přizpůsobila zbytku interiéru.

Kuchyně se přímo svým vzhledem přizpůsobila zbytku interiéru.

 

Návrh interiéru

V přízemí se nachází obývací pokoj, kuchyň, jídelna a šatna. Čiré sklo nedává prostoru tak pevnou, omezující formu. Při návrhu interiéru jej umožňuje propojit s vnějším prostředím. Moderní kuchyně se zdá být umístěna přímo v zahradě. Sklo obklopující celý interiér, mu propůjčuje každý den novou, neopakovatelnou kulisu. Skleněná forma nemá hranice. Z každého bodu v přízemí nabízí 360 stupňový fantastický výhled na park. Návrh interiéru přízemního prostoru evokuje dvorek historického domku. Na návrhu celého domu se podíleli architekti: G.Natkevičius, R.Adomaitis, R.Babrauskas, T.Kuleša.

 

Čiré sklo umožňuje propojit interiér s vnějším prostředím.

Čiré sklo umožňuje propojit interiér s vnějším prostředím.

 

Skleněná fasáda

Skleněná fasáda je tvořena prvky Schüco s hliníkovým rámem, upevněnými na monolitický železobetonový  a ocelový rám. Tato skleněná fasáda, fasádní systém poskytuje obyvatelům domu ohromující bonus ve formě 360 stupňového výhledu do parku. Jižní a východní strana fasády jsou vybaveny automatickou ochranou před sluncem, což je vzhledem k rozsahu skleněné fasády nutnost, aby nedocházelo k nadměrnému přehřívání interiéru domu.   

Skleněná fasáda je tvořena prvky Schüco s hliníkovým rámem.

Skleněná fasáda je tvořena prvky Schüco s hliníkovým rámem.

 

Realizace zahrady


Při realizaci zahrady byly vytvořeny venkovní stezky a přístupové cesty z čedičových kamenných kvádrů, které je dobré vybavit rovněž systémem podlahového topení multibeton. To ušetří investorům mnoho starostí s odklízením sněhu a zvýší komfort bydlení. Realizace zahrady spočívala především v ohraničení pozemku kovoým plotem bez horizontálních částí. To dodává celému plotu na lehkosti. Další úpravy by při realizaci zahrady byly spíše kontraproduktivní. Dům je sám o sobě dost výraznou dominantou a jeho struktuře nejlépe vyhovuje čistý prostor s trávníkem a několika stromy.

 

Dům je výraznou dominantou a nejlépe vynikne v zahradě s pěstěným trávníkem.

Dům je výraznou dominantou a nejlépe vynikne v zahradě s pěstěným trávníkem.

 

Luxusní bydlení na klíč

Zaujalo Vás toto luxusní bydlení? Rádi by jste zrekonstruovali Váš dům? Palazzio je zde pro Vás, jsme realizátor luxusního bydlení na klíč pro vyjímečné klienty.