Patricia Urquiola pro Hansgrohe

Patricia Urquiola pro Hansgrohe

Španělská designérka jmenovaná mezinárodními médii jako "nejlepší návrhář" několikrát za sebou. Zářící hvězda na veletrzích nábytku a stejně tak úspěšná návrhářka v oblasti osvětlení. Bývalá studentka designu a posluchačka přednášek Achilla Castiglioniho, je dnes jednou z předních designerek propagujících moderní design. Její osvěžující a netradiční projekty kombinují ženský styl a květinové motivy s minimalistickým nádechem. Tento velmi feminní styl zazářil také na loňském Designbloku konaném v Praze a tak jsme se i my mohli seznámit blíže s jejími projekty, ale také s ní samotnou. Díky přednášce, kterou vedla a následnému setkání s médii jsme se tak dozvěděli o jejích vzorech, inspiracích a vášních.

 

Patricia Urquiola je žena, která se ráda pouští do nových věcí, do kterých vnáší ženskost a praktičnost se stylem jí vlastním.

Patricia Urquiola je žena, která se ráda pouští do nových věcí, do kterých vnáší ženskost a praktičnost se stylem jí vlastním.

 

Patricia Urquiola - biografie


Narodila se ve Španělsku v roce 1961. Patricia Urquiola navštěvovala v Miláně přednášky legendy italského designu, Achilla Castiglioniho, který odklonil její pozornost od architektury k návrhování jednotlivých výrobků. Deset let nabývání zkušeností u těch nejlepších v oboru, z nichž zmiňuje právě Castiglioniho, nebo například Vice Magistrettiho, předcházelo otevření jejího vlastního designového studia, které nyní zaměstnává více než 20 lidí. Patricia Urquiola se stala novou hvězdou designu v celosvětovém významu.
 

Patricia Urquiola je nejen krásná a energická žena, což jí ostatně předujel její původ, ale je to také vyjímečná designerka se znamenitým smyslem pro detail a zároveň pro praktickou stránku jí navržených výrobků.


Patricia Urquiola je nejen krásná a energická žena, což jí ostatně předučil její původ, ale je to také vyjímečná designérka se znamenitým smyslem pro detail a zároveň pro praktickou stránku jí navržených výrobků.

 

Patricia Urquiola - designérka

Patricia Urquiola jako designérka se neomezuje jednotným stylem. Místo toho chce evokovat lidské emoce tím, že kombinuje styly, tvary a dezény, přeměňuje je a dává jim nový život. Není divu, že to, na čem jí záleží, je touha, aby se lidé spontánně dotýkali jí navržených produktů. Její klientela zahrnuje známá jména v odvětví nábytku, ale také výrobců inovativních dlaždic, pro kterého nedávno navrhla sérii zdobné keramiky. Jak sama říká, její způsob práce je velmi eklektický, různorodý a také proměnlivý. Ráda přemýšlí v různých měřítkách a pracuje zároveň v architektuře i designu. Zajímá se nejen o struktury materiálu, ale také o starobylé techniky a také o chování lidí a určité aspekty jejich paměti.

 

Designerka s opravdu širokým záběrem, která ráda navrhuje věci různých stylů

Designérka s opravdu širokým záběrem, která ráda navrhuje věci různých stylů. V jednu chvíli navrhuje designové vodovodní baterie, vzápětí studuje možnosti materiálů pro výrobu sedacího nábytku. Taková je Patricia Urquiela.

 

Novináři často přezdívaná Bouřlivá Patricia nejen díky jejímu přirozenému projevu v němž se snoubí angličtina s prvky španělštiny a italštiny, ale i díky způsobu jejího života. Tato energická žena je zkrátka v jednom kole nejen po pracovní stránce, kdy od rána řeší telefonáty z různých konců světa, navštěvuje výrobní haly, aby dohlédla na kvalitu výroby, nebo tráví čas samotným navrhováním. Díky jejímu zápalu pro věc totiž vše dělá naplno. Pokud tedy navrhuje vodovodní baterie, tak v tu chvíli je expertem a milovníkem vodovodních baterií, v zápětí je jejím největším koníčkem navrhování židlí a tedy musí vědět vše o materiálech, technice a výrobě židlí, ale také o anatomii lidského těla, aby mu její výrobky přinášely co největší komfort. Například židle B&B LAZY a B&B HUSK navržené touto designérkou, najdete i v nabídce Palazzia.

 

Sedací nábytek je pro Patricii Urquiolu jedním z oblíbených.

 Sedací nábytek je pro Patricii Urquiolu jedním z oblíbených. Její modely v sobě mají ženskost, modernost a zároveň při pohledu na ně má člověk pocit, že jsou to staré známé pohovky. Cit Patricie Urquioly je včestranný a zároveň originální.

 

Patricia Urquiola je jednou z velmi mála žen ve vrcholovém průmyslu. Zpravidla tomuto odvětví dominují muži. Patricia Urquiola má však nejen skvělý obchodní talent, ale také v sobě má neuvěřitelnou tvořivou sílu, díky které vyhrála řadu ocenění od Red Dot a IMM v Kolíně nad Rýnem, ale třeba taková jako ocenění Designér desetiletí udělované několika evropskými časopisy zaměřenými na design. Pomohla také společnosti BMW představit auto navržené pro ženu, a navrhla firmě H&M, jak maximalizovat prostor prodejního místa. Jejímu projektantskému rozsahu mohou konkurovat snad jen osobnosti jako Philippe Starck, Piero Lissoni, nebo Antonio Citterio.

Další příklad práce Patricie Urquioly znovu potvrzuje její přehled v materiálech i požadavcích na komfortnost.

Další příklad práce Patricie Urquioly znovu potvrzuje její přehled jak v anatomii lidského těla a tedy požadavcích na komfortnost, ale také široké vědomosti v možnostech materiálů. Křesla této série jsou určena jak pro použití v intriéru, tak i v exteriéru. Díky odolnosti materiálu totiž skvěle odolávají povětrnostním vlivům.

 

Patricia Urquiola vždy navrhuje produkty tak, aby se přizpůsobily době a také uvažuje o samotném koncovém uživateli, kterému tak navrhuje produkty "na tělo" a zároveň chce, aby její modely měly nejen dlouhou životnost co se týče materiálů, ale také co se týče stylu. Ano, navrhuje moderní produkty se špetkou melancholických vzpomínek, ale také se snaží o nadčasovost a s ní spojenou dlouhou dobu užitného stylu.

 

Axor Urquiola - koupelna pro vaše smysly

Pro řadu Axor (vyráběnou společností Hansgrohe), vytvořila Patricia Urquiola kolekci koupelnového nábytku a doplňků s jí vlastním sebevědomým sloganem: " Probudí Vaše smysly". Tuto kolekci Vám nabízí Palazzio ve svém portfoliu. Pojďme se tedy na tento jedinečný koupelnový nábytek podívat trochu blíž.

Axor Urquiola zve k sjednocení a harmonii ve vaší koupelně. Kombinuje staré a nové prostřednictvím designového zařízení s nekonečným počtem detailů k objevování. Jednotlivé aspekty této série zapadají do životního prostředí, jakoby náhodou. Tyto vysoce rafinované produkty vytvářejí pocit harmonie koupelny s charakteristickou osobitostí. Například stylová vana z kolekce Axor Urquiola, která se na první pohled podobá vanám z předminulého století, nebo paraván z téže kolekce, který lplní funkci jak oddělení prostoru, tak i funkci radiátoru.

 

Kolekce Axor Urquiela sjednocuje styly v koupelně

Kolekce Axor Urquiola sjednocuje styly v koupelně  a dodává celku atmosféru a originalitu spojenou s praktičností. Harmonie s přírodou je v případě této kolekce od společnosti Hansgrohe, neopomenutelná.

 

Kolekce do koupelny Axor Urquiola

 Znásobení prvků v interiéru je díky efektnosti a zároveň atraktivitě těchto zařízení, velmi elegantní. V tomto případě je možné oddat se relaxační koupeli ve dvou a zároveň si užívat komfort této vany bez narušení. Spojení těchto dvou van tak působí až lázeňským dojmem.

 

Vana a baterie kolekce Axor Urquiola

Jednotlivé prvky celé kolekce k sobě skvěle ladí. Ačkoliv vany a umyvadla mají křehký vzhled a melancholické tvary, baterie, ať už vanové, sprchové či umyvadlové, mají moderní tvary a jsou vyrobeny i z nejnovějších materiálů. Patricia Urquiola tak spojuje estetičnost a tradiční tvary s novinkami a jednoduchostí. Celkový dojem je potom moderní a přitom lehce uvolněný.

 

Umyvadlo a baterie kolekce Axor Urquiola

Opět spojení klasického tvaru umyvadla s kovovým a moderním designem umyvadlové baterie. Designérka navrhla tuto kolekci tak, aby ve své praktičosti umožňovala majiteli kombinovat jednotlivé prvky i s kinými kolekcemi a dokonce s jinými styly. Nezávislost a zároveň design dodávají punc originality v jakémkoliv typu koupelny.

 

Axor Urquiola - škála designových produktů, splňujících individuální požadavky

 

##13##

Hladké a oblé tvary jsou typické pro umyvadla a vany z kolekce Axor Urquiola, kovové prvky jsou pro změnu hranatějších a rovnějších linií. Ačkoliv se tyto jednotlivé komponenty v mnohém liší, ve spojení působí jako vyvážený a harmonický celek

 

Kolekce Axor Urquiola je mnohostranná ve více než jednom směru. Koupelnová kolekce vyvyinutá designovou značkou společnosti Hansgrohe AG ve spolupráci s designerkou Patricií Urquiolou, ztělesňuje moderní design, který je ideální pro instalaci do koupelen různých stylů. Produkty této řady jsou inspirovány jak starými archetypy jako například klasickým obouručným mixérem, tradiční mycí vanou a klasickými asijskými paravány, kterým je vtisknuta moderní tvář. Baterie z této kolekce, ať už umyvadlové, či vanové, jsou volně stojící a jsou skvělým příkladem praktických a zároveň nesmírně designových opusů designerky, které se vyznačují nejen rozdílnými styly, ale také vitalitou a vášní španělům vlastní. Jako jedna z nejrozsáhlejších zahrnuje koupelnová kolekce Axor Urquiola vše od van a umyvadel až po radiátory. Sortiment nabízí řešení všech případných problémů v souvislosti s koupelnovým designem. Nejnověji byla kolekce doplněna o nová umyvadla, sprchy, vany a bidety, díky nímž dává ještě větší možnosti při zařizování a realizaci jakékoli individuální vize.

Baterie z kolekce Axor Urquiola

Kombinace umyvadlové baterie z kolekce Axor Urquiola s umyvadlem odlišné kolekce zakomponovaným ve skříňce. Ačkoliv se spojení jeví jako nesourodé, celkový efekt je vyvážený a neobvyklý. I na tato spojení totiž designérka baterií ve svém širokém záběru myslela.

 

Prvky kolekce Axor Urquiola

Jednotlivé prvky kolekce Axor Urquiola jednoduše sednou nejen klasickým a strohým koupelnám, ale také oživí přírodní a na první pohled fádní interiér. Svou vzdušností sem umyvadlová baterie od výrobce Hansgrohe vnesla čistotu a svěžest. Kombinace bílé a šedivébarvy spolu s kovovou baterií je neokoukaná a zajímavá.

 

Axor Urquiola v atypické koupelně

I do koupelen atypických, či orientálně laděných je možné zakomponovat moderní styl ve formě umyvadlové baterie. Ačkoliv je umyvadlová baterie Axor Urquiola navržena pro interiéry přírodních barev a oblých tvarů, své zastoupení nezapře ani v takovýchto koupelnách čistých linií.

 

Elegantní umyvadlo a baterie z kolekce Axor Urquiola.

Už od prvního pohledu harmonické spojení elegantního umyvadla z kolekce Axor Urquiola s umyvadlovou baterií té samé kolekce. Spojení přírody, oblého tvaru, praktičnosti v podobě držáku na ručníky (vkomponovaného do samotného umyvadla) a moderního stylu baterie je jednoduše okouzlující.

 

Jemnost a propracovanost umyvadla Axor Urquiola

Jemnost a propracovanost umyvadla Axor Urquiola dodává koupelně atmosféru ženské ruky a hřejivou náladu. Zároveň otvory v okrajích umyvadla slouží jako praktické držáky ručníků. Propracovanost celé kolekce je zřejmá.

 

Umyvadlo Axor Urquiola je možné zavěsit

Umyvadlo Axor Urquiola je možné zavěsit, čímž celý komplet dotává novou tvář. Samozřejmostí je i možnost výběru typu baterie, která je v tomto případě vyvedena ze zdi, stejně tak, jako sprchová baterie z téže kolekce, která je v povzdálí.Videa