Luxusní vila

Luxusní vila

Ačkoli v okolí jsou spíše tradiční hrázděné statky, zvolil investor pro dům formu moderní vily, umožňující díky velkým proskleným plochám bližší kontakt s okolní přírodou.  Při stavbě tohoto domu, byl kladen důraz na moderní bydlení, ne na módnost, jak tomu dnes často bývá.  Luxusní vila má v tomto případě funkcionalistickou formu, protože tento styl skvěle splňuje veškeré nároky na moderní bydlení.

 

Moderní vila má v tomto případě funkcionalistickou formu.

Moderní vila má v tomto případě funkcionalistickou formu.

 

Funkcionalismus

Místo, kde vznikl tento funkcionalistický dům, se mění po celý rok. Od jara do podzimu je louka kolem domu  plná květin.  Louky uzavřené dubovým lesem poskytují v každém směru a ročním období nečekané průhledy. Dům čerpá inspiraci z motta Ludwiga Miese van der Roha: „ Prostor můžeme členit, otevírat a spojovat s krajinou, aby se naplnila potřeba dnešního člověka. Jednoduchost konstrukce, jasnost tektonických prostředků a čistota materiálu se stanou nositeli nové krásy.“

Architekti ze studia 123DV se tak drželi základních principů funkcionalistického domu.  Jednoduché a čisté tvary, kvalitní materiály – to jsou ty správné ingredience pro funkcionalistický dům. Stavba je v duchu funkcionalismu maximálně otevřená do přírody a citlivě zasazená do okolního terénu.

 

Stavba je v duchu funkcionalismu maximálně otevřená do přírody a citlivě zasazená do okolního terénu.

Stavba je v duchu funkcionalismu maximálně otevřená do přírody a citlivě zasazená do okolního terénu.

 

 

Jednoduché a čisté tvary, kvalitní materiály – to jsou ty správné ingredience pro funkcionalistický dům.

Jednoduché a čisté tvary, kvalitní materiály – to jsou ty správné ingredience pro funkcionalistický dům.

 

 

Moderní schodiště

Obě podlaží propojuje moderní schodiště s ocelovými schodnicemi a dřevěnými stupni a podestami.  Moderní schodiště, bývá označováno schodiště s užitím skleněného zábradlí, obdobně jako v tomto případě, kotveného do ocelové schodnice. Skleněné zábradlí tak není rušeno dalšími prvky, jako je kování, madlo apod. Takové moderní schodiště zcela koresponduje s ostatním vybavením domu a perfektně jej doplňuje.

Moderní schodiště, bývá označováno schodiště s užitím skleněného zábradlí

Moderní schodiště, bývá označováno schodiště s užitím skleněného zábradlí.

 

 

Obě podlaží propojuje moderní schodiště s ocelovými schodnicemi a dřevěnými stupni a podestami.

Obě podlaží propojuje moderní schodiště s ocelovými schodnicemi a dřevěnými stupni a podestami.

 

 

Bezrámové zasklení

K zasklení domu bylo využito bezrámového zaklení s takzvanou Heat Mirror folií, zabraňující přílišnému přehřívání interiéru, stejně jako napomáhá udržet teplo uvnitř domu v zimě.  Heat Mirror je fólie pokryta nízkoemisivní vrstvou, která je napnuta uvnitř izolačního dvojskla - což je třívrstvý systém se dvěma oddělenými komorami. Tato Heat Mirror folie je vrstva propustná pro viditelné světlo a zároveň odráží vzdálené infračervené záření a škodlivé ultrafialové záření. Funkcí skla s  Heat Mirror folií totiž je, že odráží tepelné záření zpět ke zdroji. Bezrámové zasklení s Heat Mirror folií umožňuje vychutnat si luxusní výhledy z domu a neztrácet zbytečně teplo v zimě, nebo nepřehřívat zbytečně interiér v letních měsících.  

 

K zasklení domu bylo využito bezrámového zaklení.

K zasklení domu bylo využito bezrámového zaklení.

 

 

Bezrámové zasklení  umožňuje vychutnat si luxusní výhledy z domu.

Bezrámové zasklení  umožňuje vychutnat si luxusní výhledy z domu.

 

 

Moderní interiér

Vlastní obytný prostor je velmi vzdušný, otevřený. Je to moderní interiér, při jehož realizaci bylo využito množství přírodních a luxusních materiálů. Moderní interiér vily je tvořen především mramorovými podlahami, které sjednocují celý vnitřní prostor domu.  Dále se zde ve velké míře uplatnilo dřevo, sklo, ale i beton, nebo Corian.

 

Moderní interiér vily je tvořen především mramorovými podlahami.

Moderní interiér vily je tvořen především mramorovými podlahami.

 

 

Dále se zde ve velké míře uplatnilo dřevo, sklo, ale i beton, nebo Corian.

Dále se zde ve velké míře uplatnilo dřevo, sklo, ale i beton, nebo Corian. Moderní kuchyně tak skvěle zapadá do konceptu celého domu.

 

Moderní luxusní vila

Dům s podlahovou plochou 825 m², vybavený sofistikovaným systémem vytápění, chlazení, hospodárným využíváním odpadní vody a především pohodlným bydlením pro své obyvatele je opravdová luxusní vila. Luxus zde není definován zdobností, ale funkčností, respektující nároky investora. Vila je luxusní rozhodně i umístěním v překrásném parku.  Tato luxusní vila je tvarově čistý dům s jasným dispozičním řešením a použitím kvalitních materiálů.  Luxusní vila o dvou podlažích nabízí obývací pokoj, kuchyň s komorou, 3 ložnice, pracovnu, studio, ale i fitness a vinný sklípek.

 

Luxusní vila.

Luxusní vila poskytuje obyvatelům velmi komfortní bydlení.

 

 

Zahradní architekt

Zahradní architekt tohoto projektu pečlivě obnovil pozemek do původního stavu, s řadami stromů po celé krajině, jako herci v divadle. Byl kladen důraz na komplexní řešení zadání, tedy nejen vlastního domu, ale i  osazení domu na pozemek a jeho úpravu. Jen takový postup mohl zajistit klientovi jeden rukopis i úplnou harmonii všech částí jednoho celku. Méně úrodná půda byla navezena na val, který vytvořil vyvýšený prostor pod domem, ukrývající sklep. V okolí domu je rozsáhlý park 15-hektarů, ve kterém zahradní architekt vysadil  17.000 nových stromů a 1.000 rododendronů. Služby zahradního architekta vám nabízí i Palazzio.cz - komplexní pojetí zakázky vám zaručí perfektní výsledek. Zahradní architekt, jehož služby vám nabízíme má i četné zkušenosti i s krajinářskou tvorbou, byl by tak vhodným koordinátorem tohoto projektu.

 

Palazzio.cz vám mimo jiné nabízí i služby zahradního architekta.

 


Dům nezatěžuje přílišně své okolí, což je hlavní myšlenkou udržitelného bydlení.

Dům nezatěžuje přílišně své okolí, což je hlavní myšlenkou udržitelného bydlení.

 Udržitelné bydlení

Požadavek na udržitelné bydlení rovněž ovlivnil architektonický návrh domu.  Vila je soběstačná, obyvatelé mohou kdykoliv přejít do vlastní sítě v případě ztráty dodávek energie. Voda je čerpána z vlastní study. Udržitelné bydlení mohlo vzniknout především díky solárním panelům na střeše domu. V domě je i důmyslný systém využití dešťové a odpadní vody. Dům tak nezatěžuje přílišně své okolí, což je hlavní myšlenkou udržitelného bydlení.  K udržitelnému bydlení napomáhá i způsob vytápění domu.

 

Dominantou koupelny je luxusní vana do prostoru, která je doplněna podomítkovou baterií.

 

Luxusní vana

Dominantou minimalistické koupelny je luxusní vana do prostoru. V naší interiérové galerii vám přinášíme celou řadu luxusních van do prostoru. Pro přehlídku našich luxusních van použijte prosím tento odkaz: zde

 

Vytápění chlazení domu

vytápění, stejně jako k chlazení domu bylo využito systému podlahového vytápění  a chlazení. Celý systém vytápění a chlazení je podrobně popsán v následujícím schématu. Pod domem jsou kolektory sloužící jako zásobníky, ve kterých se odpadní teplo akumuluje pro pozdější využití. Na střeše je kromě fotovoltaických panelů umístěn kolektor pro ohřev vody. K regulaci tepelné pohody uvnitř domu slouží i výše zmiňovaná Heat Mirror skla.

 

Vytápění a chlazení vily.

Pod domem jsou kolektory sloužící jako zásobníky.

 


Stavba je v duchu funkcionalismu maximálně otevřená do přírody a citlivě zasazená do okolního terénu.

Stavba je v duchu funkcionalismu maximálně otevřená do přírody a citlivě zasazená do okolního terénu.

 

Luxusní vila od Palazzio.cz

Stavby luxusních vil a luxusního bydlení jsou naší specializací. Naši spolupracovníci jsou připraveni splnit Vaše nejnáročnější požadavky a uskutečnit Vaše bydlení snů. Luxusní vila od naší společnosti bude Vašim skutečným domovem. Neváhejte nás kontaktovat. Luxusní vilu Vám navrhneme i zrealizujeme. Jsme zde pro Vás!