Koupelny Alape

Koupelny Alape

Architektura našich domovů přímo odráží naši vlastní individualitu. Pro společnost Alape je právě koupelna tím architektonickým prostorem, který by měl splňovat požadavky a představy jednotlivých uživatelů. Systém komponentů Alape tak podporuje plánování a provádění jednotlivých prvků do celkové koupelnové architektury. Puristický nádech je pro Alape stejně charakteristický jako vysoce přesné zpracování a kvalita použitých materiálů. Podívejte se spolu s námi na jednoho z nejluxusnějších výrobců koupelnového nábytku blíže.

 

Historie společnosti Alape

Alape je synonymem pro kvalitně řešené sanitární zboží již od roku 1896, kdy byla založena v německém městě Penig. Společnost Alape byla založena před více než sto lety německým podnikatelem Adolfem Lamprechtem. Po několika stěhováních výrobní továrny se usídlila v saském Penigu, kde byla výroba zpočátku zaměřena na smaltované výrobky a později se specializovala pouze na výrobky určené pro koupelnu. Zprvu vyráběla firma klasické koupelnové zařízení, ale později přišla, jako světově první výrobce, se zabudovaným umyvadlem, první koupelnovou skříňkou se zabudovaným umyvadlem a dalšími. Výroba je nyní soustředěna na dřezy, umyvadla a koupelnový nábytek, které během mnohaleté spolupráce s architekty a designery prošly značným vývojem. Od roku 2001 je Alape součástí koncernu Dornbracht a vybudovala si mimo jiné význačnou pozici na mezinárodním žebříčku výrobců sanitárního zařízení. Alape, jako jeden z opravdu kvalitních a originálních výrobců tak měl velký vliv na vývoj koupelen, jak je známe dnes.

 

 

Koupelny Alape vnášejí do prostoru originalitu a individualitu

Koupelny Alape dávají prostoru styl, originalitu a zároveň individualitu.

 

Stylová koupelna ve sladěných tónech

Tlumené barevné tóny v koupelně působí harmonicky a klidně.

 

Koupelny Alape se vyznečují svou praktičností

Koupelny Alape jsou praktické nejen díky možnostem kombinování jednotlivých komponent, ale i díky využitelnosti každého z nich.

 

Alape se jako výrobce specializuje na koupelnový nábytek a příslušenství

Výrobce Alape si jakožto jeden z nejvýznamnějších výrobců na mezinárodním trhu zakládá na kvalitě a designu svých výrobků.

 

Myšlenka Alape, kvalitního výrobce designového  koupelnového zařízení

Společnost sama se prezentuje jako prostředník pro realizaci individuálních nároků a tím i seberealizaci každého obyvatele koupelny. V podstatě to znamená, že jednotlivé komponenty lze přizpůsobit různým architekturám i různým situacím a rozložení prostoru v koupelně, ale zároveň s těmito možnostmi nabízí také maximální technickou a estetickou kvalitu. Výrobky produkované touto společností tedy jsou  v nabídce v širokém spektru standardních rozměrů, ale každý z nich také nabízí řadu možností, jak daný produkt přizpůsobit daným architektonickým či kreativním požadavkům. Zpracování smaltovaných umývacích nádob umožňuje snad všechny myslitelné formy a tvary v kombinaci s velmi vysokou kvalitou.

 

 

Luxusní vybavení koupelen od značky Alape

Luxusní koupelna vybavená společností Alape má atmosféru i styl.

 

Kombinování a styl v koupelnách Alape

V souladu se svým mottem Alape slibuje také tvarování prostoru, čímž dostává díky své spolupráci s architekty designery, kteří vedou ruku výroby v rámci principu dobré organizace. To je mimojiné i důvodem, proč mohou být jednotlivé komponenty kombinovány mezi sebou na modulární bázi od umyvadla až po nejzákladnější součásti a příslušenství koupelny. Tento inteligentně sladěný systém, v němž do sebe jednotlivé komponenty skvěle zapadají, dělá ze společnosti Alape výrobce, který je platformou pro design, techonologii i realizaci.

Jednotlivé prvky a komponenty z produkce Alape jsou kombinovatelné

Jednotlivé prvky z výrobny Alape jsou navzájem kombinovatelné. Tím se rozšiřují možnosti jejich použití.

 

Umyvado Alape má originální designový tvar

Umyvadlo Alape má designový tvar. Originalita v materiálu se tak spojuje s originalitou tvarovou.

 

Stylpvé smaltované umyvadlo Alape

Stylové smaltované umyvadlo může pro někoho být Retro-prvkem, pro jiné zajímavým zpestřením koupelny.

 

Jednotlivé prvky z výroby Alape jsou originální a zajímavé

Jednotlivé prvky z výroby Alape jsou originální a zajímavé. Kombinovat lze umyvadla, skříňky i zrcadla.

 

Umyvadlo zasazené do plochy je lehce nahraditelné díky tvarově standardizovaným rozměrům.

Umyvadlo zasazené do plochy je lehce nahraditelné díky tvarově standardizovaným rozměrům

 

Ocenění designu společnosti Alape

Bylo jen otázkou času, kdy tato skvělá značka a hlavně její produkty začnou sbírat ocenění. Jedno z prvních větších přišlo v roce 2004 v Chicagu jako cena za design produktu, dále v roce 2005 přesvědčila tato společnost porotu IF Design Awards a v roce 2006 získala ocenění ve formě stříbrné Německé ceny za design od ministerstva průmyslu a práce. Toto všechno je však jen zlomek všech získaných cen a ocenění tohoto designového výrobce.

 

Designový tvar umyvadla ve spojení s oblostí baterie je úchvatný

Designový hranatější tvar umyvadla ve spojení s oblostí baterie je úchvatný. Celý set je v rámci výrobce doplněn o praktický držák na ručníky.

 

Alape a jeho designeři počítají i s dojmem z tekoucí vody

Alape a jeho designeři počítají i s dojmem z tekoucí vody. V tomto případě je absolutně zvýrazněna hladina vody a dynamika pohybu.

 

Originalita v koupelně, to je Alape

Alape ssnaží vložit do tvarů koupelnového zařízení originalitu a neordinérnost na nejvyšší úrovni. Zároveň však maximalizuje praktickou stránku tohoto vybavení.

 

Možnosti barevného a materiálového provedení

Alape nabízí rozšíření řady moderních materiálů a povrchů. Jedná se o nové, teplejší barevné tóny, imitaci skleněných ploch a laminátovou imitaci dřeva s povrchovou texturou.

Alape nabízí čtyřicet různých barev, řadu materiálů a mnoho povrchových úprav, kterými lze doladit jakýkoliv komponent systému. Tato rozmanitost dává vývojářům a projektantům velké možnosti v rámci rozmanitých kombinací a následného přizpůsobení samotného prostoru do různých koncepcí a stylů. Spojením základních komponentů smaltovaného systému Alape (vestavěná, nebo stojící umyvadla) s jednotlivými přídavnými složkami (stolů, nábytku, zrcadel nebo osvětlení) je možno vytvořit maximálně individuální interiér s technicky a esteticky velmi vysokým standardem.

Nové barvy koupelen Alape

Nové barvy koupelen Alape.

 

V současné době se v interiérech používají spíše teplé a zemité barevné tóny. V souladu s tímto trendem Alape rozšířila škálu nabízených barev. V rámci zpracování skleněných, mléčných povrchů byly přidány stylové zelené, hnědé a šedé tóny, čímž se nyní tento povrch významně liší od běžných dodavatelů.

Také nábytek ve zpracování vysokého lesku je nyní v nabídce v odstínech grafitové hnědé a krémové (do této doby bylo k dispozici pouze černé a bílé zpracování). Krom toho laminátová deska imitující dřevo dodává výhody jako odolnost proti poškrábání, dlouhou životnost a efekt reliéfního povrchu, díky čemuž je vzhled materiálu a dojem z doteku na povrchu ještě kvalitnější. Vedle imitace dřeva jako je wenge, mohou designeři vybírat nově také z povrchů v barvě šedého dubu nebo ořechu.

S novými materiály, barevnými tóny a texturami, představuje Alape výrazné rozšíření systému modulárních prvků s mnoha kombinačními možnostmi. To dává architektům, vývojářům a uživatelům nové možnosti pro moderní, individuální a moderní design vnášený do koupelen.

 

Kvalitně zpracovaný povrch skříněk Alape

Kvalitně zpracovaný povrch koupelnových skříněk Alape

 

Všechny komponenty systému Alape jsou kombinovatelné

Všechny komponenty systému Alape jsou kombinovatelné. Je tak jen na Vás, jakou barvu si vyberete.

 

Společnost Alape při výrobě jednotlivých předmětů myslí i na praktickou stránku

Společnost Alape při výrobě jednotlivých předmětů myslí i na praktickou stránku. Úložné prostory tak lze vybavit důmyslnými doplňky.