Designové radiátory

Designové radiátory

V dalším dílu Design blogu se zaměříme na design a styly radiátorů, které je možné pořídit.

Vzhledem k tomu, že v našich zeměpisných šířkách jsou zimy občas kruté a nemáme zde celý rok teplotu nad 20°C, je vytápění interiérů prostě nutné. Byly doby, kdy všechny radiátory na trhu byly takřka stejné a i nabídka jejich barev byla dosti omezená. Těmto časům však již dávno odzvonilo a nyní je na trhu nepřeberné množství radiátorů různých tvarů, rozměrů, barev, ale i materiálů. Stačí si spočítat prostor, který chceme vytopit, zjistit, jaký výkon radiátoru je optimální a shrnout si, zda chceme vytápět byt pomocí ústředního topení, čili zapojené na cirkulaci teplé vody, nebo chceme vytápět zapojením do elektrické sítě. Chvíli na to už můžeme vybírat radiátor. Vzhledem k nabídce se nemusíme omezovat ani v rozměrech stěny, ke které máme v úmyslu radiátor připevnit, protože v nepřeberných možnostech, které dodavatelé mají, se radiátor de facto přizpůsobí prostoru sám. Ať už to znamená, že se radiátoru ubere jedna část, zkrátí se, nebo se jednoduše zavěsí místo horizontálně, vertikálně. Máte stěnu do oblouku? To vůbec nevadí, protože dodavatel Vám vyrobí radiátor přímo na míru Vaší stěny.  Máte v předsíni jen úzkou stěnu, na kterou je možné zavěsit radiátor? Tedy není nic jednoduššího, než si pořídit designový radiátor "vytáhlý" do výšky, nebo zavěsit klasický horizontální radiátor vertikálně. Samozřejmě pokud to konstrukční vlastnosti radiátoru dovolí. Protože se radiátorům věnujeme v našem DESIGN blogu, nebudeme Vás unavovat povídáním o technoogiii a zaměříme se na designové radiátory.

 

Designové radiátory Runtal Arteplano.

Designové radiátory Runtal Arteplano jsou koncipovány primárně do moderních interiérů. kde jejich strohý a jednoduchý design podtrhne rovné linie i zajímavé přechody.

 

Vodorovná montáž radiátoru Runtal Arteplano.

Vodorovná montáž radiátoru Runtal Arteplano ve venkovsky zařízeném interiéru působí zajímavě a ačkoliv je tento radiátor usazován především do místností moderního stylu, zde se svým tvarem a barvou dokonale přizpůsobil a dodává interiéru vzdušnou a prostornou atmosféru.

 

Designové radiátory do obytných prostor

V době, kdy se všichni snažíme žít ekologicky a zároveň úsporně, přichází řeč stále častěji na výměny radiátorů v interiérech. Vzhledem k moderním materiálům, které svými vlastnostmi splňují nároky každého uživatele, je možné zvolit si, zda od radiátoru očekáváme rychlé nebo pomalé nahřátí a vychladnutí, zda nám bude vyhovovat radiátor klasického tvaru, jestli od něj budeme očekávat další užitnou hodnotu a samozřejmě jaký bude jeho design. Ať už zákazník hledá designový radiátor do obytné místnosti zařízené klasicky, moderně, či výstředně, v severském stylu, nebo ve stylu africkém, jistě si v nynější nabídce vybere.

 

Stylový radiátor Runtal RX má zajímavý moderní styl,kterým ovšem lze doplnit i interiéry venkovské

interiér ve venkovském stylu, v němž hraje hlavní roli dřevo zde doplnil zajímavý radiátor Runtal RX, který do místnosti vnáší zajímavý kontrast. Doplnění ostře oranžovými polštáři a jednoduchého stolu s lavicemi dotváří perfektní uvolněný a otevřený dojem.

 

Designový radiátor Zehnder Dualis

Designový radiátor Zehnder Dualis je deskové topné těleso, které svým stylem jemně, ale přesto důrazně doplní zajímavě zařízenou místnost. Bílá barva designového radiátoru je elegantní a přesto vkusně zapadla do jinak industriálního interiéru s motivem odhalených cihel.

 

Zehnder Excelsior je luxusní radiátor

Luxusní radiátor, který svou barvou oživí jednoduchý interiér. Topné těleso Zehnder Excelsior má žebrovaný tvar, který prostor kolem sebe zahřeje nejen tepelně, ale i esteticky.

 

 

Stylový radiátor Zehnder Charleston v klasicky zařízeném interiéru

Luxusní radiátor Zehnder Excelsior v klasicky zařízeném interiéru působí stylově a melancholicky. Interiér sladěný ve třech barvách působí elegantně a vzdušně.

 

Radiátor Runtal Spirale v tomto interiéru působí dojmem uvítací sochy.

Designové radiátory Runtal Spirale v tomto interiéru působí dojmem uvítacích soch. Zdublování prvků v okolí dveří je typické zeména pro rostliny, v tomto případě však kov ve spojení se světelnými prvky skvěle splnil účel zaujmutí přicházejících a odcházejících. Komfort, který radiátor zajišťuje všem návštěvníkům již při vstupu je neopakovatelný.

 

 

Vkusný radiátor Zehnder Nova

Vkusný radiátor Zehnder Nova je jdnoduchou, avšak výkonnou tepelnou jednotkou schopnou vytopit i prostorný interiér. Zde v kombinaci bílé, hnědé a černé barvy designeři dosahli volné a otevřené atmosféry.

 

Radiátor Runtal Splash působí dojmem plastiky

Jako designovou záležitost musíme jmenovat radiátor Runtal Splash, který působí dojmem plastiky. Jeho dynamický tvar dodává prostoru vzdušnou atmosféru, která ve spojení s vyhlídkou působí otevřeně. Doplnění zelenými polštáři vzdává hold přírodě za oknem a pocitově tak pokoj s krajinou propojuje.

 

Zehnder Radiapanel

Deskový radiátor Zehnder Radiapanel vychází z koncepcí plochých, ale výkonných radiátorů, které svými rozměry zabírají v místnosti jen minimální místo. V takto zařízeném pokoji působí fialová barva radiátoru spolu s polštářem pohovky jako příjemně oživující kontrast.

 

Designové radiátory do koupelen

Koupelna je pro každého z nás prostor, kde začínáme i končíme svůj den a jistě si nikdo z nás rád nepředstaví chlad a vlhkost, ve které bychom ráno strávili první minuty dne. Proto jsou designové radiátory do koupelen v mnohých případech specifické. V některých koupelnách je radiátorem doplněno například topení podlahové, v jiných koupelnách plní radiátor funkci sržáku a ohřívače ručníků, v dalších je radiátor jediným zdrojem tepla pro celou místnost. V každém případě však koupelny, stejně jako ostatní místnosti, vyžadují aby radiátor plnil i estetickou funkci. A proto výrobci přichází stále s novými tvary a barvami radiátorů do koupelen. Pojďte s námi načerpat inspiraci a podívat se na některé příklady, jak příjemně a vkusně vytopit tuto mnohdy nejmenší místnost v bytě.

 

Zajímavý radiátor do koupelny Runtal Archibald má stylový design

Stylové radiátory mají mnohdy i zajímavý a originální tvar. Runtal Archibald se může zdát jako několik ramínek na oblečení nad sebou. Jeho kovové trubky však přinášejí do místnosti i příjemné sálavé teplo a radiátor je tak skvělým nástrojem jak pro vytopení místnosti, tak pro ohřátí a rychlé usušení ručníků.

 

Zehnder Charleston

Klasické topné těleso Zehnder Charleston, které jistě tvarově všichni známe, se v tomto případě "omladilo" a díky veselým kontrastním barvám na obložení koupelny a okna tak skvěle doplnilo jednoduchou koupelnu.

 

Zehnder Metropolitan je vkusný radiátor s univerzálním použitím

Kvalitní zpracování radiátoru Zehnder Metropolitan umocňuje moderní styl koupelny. Opět je zde elegance zastoupena v kombinaci pouze tří barev. Takto jednoduše a přesto vkusně zařízená koupelna působí uvolněným a relaxačním dojmem.

 

Zehnder Nova Miror

Vkusný a jednoduchý radiátor Zehnder Nova Mirror je v této realizaci použit jako prodloužená vertikální verze klasického deskového radiátoru. Radiátor je vkusně a zároveň prakticky doplněn o zrcadlo, které koupelnu opticky zvětší.

 

Zehnder Yucca zajímavě oživuje interiér koupelny

Ostře oranžový radiátor Zehnder Yucca zajímavě oživuje interiér jinak studených barev koupelny. Designový radiátor Zehnder Yucca je jedním z modelů německého výrobce, který má díky dlouholeté historii i bohaté zkušenosti s moderními materiály a jejich funkčností.

 

Designový radiátor do koupelny Runtal Spirale doplňuje interiér a vnáší teplo

Velmi dekorativní a zároveň praktický radiátor Runtal Spirale je zajímavým prvkem v koupelně a ároveň topným tělesem, které svým výkonem dokáže vytopit i větší místnost. V kombinaci s kovovými doplňky a šedou podlahou tak interiér působí moderně, avšak s určitou dávkou nostalgie.

 

Konvektory

V případě potřeby vytopení prostor, které jsou atypické například svým tvarem, nebo materiály, ze kterých jsou vyrobené stěny, je za potřebí, aby radiátor svou velikostí příliš nezasahoval do estetiky místnosti a nenarušoval tak celkový ráz místnosti. V tomto případě je nejlepším řešením zvolit pro vytápění designové, ale prostorově nenáročné, vkusné a jednoduché konvektory. Tato většinou nízká a dlouhá topná tělesa jsou schopna vytopit i prostornější interiér, kterému neuberou na atmosféře, ale naopak ho jemně doplní. Svým výkonem se také mohou směle měřit s radiátory, které jsou prostorově mnohem výraznější.

 

Zajímavý konvektor Zehnder Radiavektor ve vzdučném interiéru

Vkusný a zároveň elegantní konvektor Radiavektor vyráběný firmou Zehnder je designově příjemný a zároveň elegantní a praktický doplněk interiéru. Pokud je v pokoji nutnost vytápění, a jedna nebo více stěn je prosklených, je konvektor tím nejlepším řešením, jak zachovat atmosféru a zároveň neomezit otevřenost prostoru.

 

Zajímavé konvektory Runtal CX poskytují příjemné teplo i u prosklených ploch

Zajímavé konvektory Runtal CX poskytují příjemné sálavé teplo i u prosklených ploch. Design tohoto interiéru je čistý a jednoduchý, zaměřený hlavně na rovné linie. Proto je konvektor tím nejvhodnějším topným tělesem, které dojem z prostoru nenarušuje, ale naopak svými liniemi dodává na kráse.

 

Radiátory s lavicí

Dalším způsobem, jak tepelný zdroj využít na maximum, je pořízení radiátoru s lavicí. Takto zpracované tepelné těleso totiž nejen vytopí místnost, ale zároveň ohřeje sedací, či odkládací plochu, zpravidla dřevěnou, na které je potom potěšní usednout. Tyto modely radiátorů s lavicí jsou pořizovány zejména do koupelen a fitness, ale jistě mají své uplatnění i v předsíních, kdy při přezouvání rádi využijete teplou sedací plochu. Radiátory s lavicí jsou vyráběny v různých velikostech i tvarech a přizpůsobují se tak i atypickým interiérům.

 

Zajímavé provedení radiátoru Charleston, které je doplněno lavicí

Původně "holý " radiátor Charleston je doplněn dřevěnou lavicí, čímž se stává praktickým a zároveň vkusným doplňkem interiéru. Dřevo použité na výrobu lavice je možno vybírat z řady dezénů, takže ve výsledku tato plocha může mít stejný odstín a design jako podlaha v celém pokoji.

 

Konvektor Radiavektor s praktickou lavicí

I stylové konvektory, v tomto případě konvektor Radiavektor, jsou často doplňovány lavicemi ze dřeva. Takto umístěný radiavektor nabízí nejen své sálavé teplo, ale vyzývá obyvatele k usednutí, či odložení oblečení, které se po chvíli nahřeje a je tak příjemnější se do něj zahalit.

 

Atypické radiátory

Výhodou dnešní nabídky radiátorů je jejich přizpůsobivost. Topná tělesa tak nejsou vyráběna pouze v určité velikosti, ale zákazníkovi se otevírá možnost navrhnout si "vlastní" radiátor přímo na míru interiéru. Atypické radiátory tak najdou uplatnění například v místnostech se zkoseným stropem, v místnostech, které mají okna nízko u podlahy, nebo například na zdech, které jsou úzké. Vzhledem k variabilitě v možnosti zapojení mnohých radiátorů je možnost usadit jeden a ten samý model radiátoru jak horizontálně tak i vertikálně, nebo radiátor použít jako předěl prostoru, kdy díky vertikálnímu zapojení do prostoru oddělíme jednotlivé zóny. Další alternativou atipických radiátorů je jejich barevnost. Pokud je stěna pokoje v originální barvě, není problém vybrat z katalogu barev radiátorů tu nejvhodnější, v krajním případě lze nechat namíchat barvu přesně podle gusta majitele. Mezi atypické radiátory samozřejmě můžeme započítat i takové, jejichž tvar má do typického topného tělesa velmi daleko. Lze například zhotovit radiátor coby zábradlí u schodů, kdy celý prvek poskytuje oporu při chůzi a zároveň příjemně hřeje a vytopí tak i vyšší a rozhlehlejší místnost. Dalším příkladem mohou být produkty firmy Runtal, která na trh vnáší řadu nových možností a designů radiátorů, které tak mohou odpovídat designu kamenné zdi v pozadí, či mohou zahrnovat speciální prvky jako například vulkanickou lávu.

Nabídka atypických rozměrů dovoluje umístění radiátorů i do neobvyklých prostorů

Designové topné těleso Zehnder Excelsior může být dodáno ve standardních rozměrech, nebo může být dle přání zákazníka upraveno tak, aby v místnosti nepůsobilo ruřivým dojmem. Zde se radiátor rozměry přizpůsobil zkosenému prostoru a zárověň jeho bílá barva zjemňuje odstín zdi a opticky také vyhlazuje přechod a eliminuje pocit odděleného pokoje.

 

Zehnder Excelsior jako topné těleso a zároveň prktické zábradlí

Radiátor Zehnder Excelsior nabízí nepřeberné množství variant zpracování. Zde je například radiátor použit jako zábradlí u schodů. Dělá tak návštěvníkům rovnou dvojí službu formou topení i opory.

 

 

Zaujal Vás některý z našich designových radiátorů? Neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám sdělíme podrobné informace a zodpovíme Vaše případné dotazy