Radiátor

Radiátor

Radiátor, neboli výměník s velkým povrchem, ohřívající vzduch, nás provází v našich domovech již velmi dlouho, dnes Vám ale představíme nové pojetí radiátorů. Radiátor v závislosti na konstrukci, také předává více, či méně tepla sáláním. V systémech teplovodního vytápění je radiátor tepelným výměníkem, kterým proudí teplá voda.  U elektrických variant odpadá mnohdy složité napojení radiátoru právě do systému teplovodního vytápění. Moderní elektrický radiátor nabízí celou řadu přidaných hodnot. Dálkovým ovládáním počínaje a možností programování konče.  Takovým zástupcem je novinka firmy Zehnder, radiátor Zehnder Vitalo.

 

Radiátor Runtal Corner Folio

Radiátor Runtal Corner Folio.

 

Radiátor Runtal Folio

Radiátor Runtal Folio.

 

Novinky

Novinky, na které jsme se dnes v oblasti radiátorů zaměřili, jsou radiátor Zehnder Vitalo a radiátor Runtal Folio a Folio Corner. Jde o velmi zdařilé designové kousky, vycházející z podobného konstrukčního řešení. Všechny tyto novinky se perfektně hodí do moderních designových interiérů. Nové jsou i barevné odstíny, které výrobci nabízí. U architektů jsou oblíbené zejména odstíny Le Corbusier.  Je to nevelká kolekce pastelových odstínů, navržených právě pro tyto novinky.

 

Radiátor Zehnder Vitalo

Radiátor Zehnder Vitalo.

 

Radiátor Zehnder Vitalo

Radiátor Zehnder Vitalo.

 

Radiátor Zehnder Vitalo

Radiátor Zehnder Vitalo je inspirován přírodou. Má neobvyklý, téměř organický tvar. Radiátor Zehnder Vitalo v provedení, CUT " zapadne do jakéhokoliv moderního prostředí. Radiátor Zehnder Vitalo  je charakteristický jedním,  nebo dvěma zářezy pro ručníky, v závislosti na konstrukční výšce.
Výhody radiátoru Zehnder Vitalo jsou efektivní vytápění, extrémně plochý a pocitově lehký. Má výrazný profil a elegantní vzhled, je hygienický a lehce se čistí. V elektrické variantě má radiátor navíc výhody jako jsou:  rychlé ohřev, dálkový ovladač, řízení teploty v místnosti, denní a týdenní program, funkce časovače.

 

Radiátor Runtal Corner Folio

Radiátor Runtal Corner Folio.

 

Radiátor Runtal Corner Folio

Radiátor Runtal Corner Folio.

 

Radiátor Runtal Folio


Radiátor Runtal Folio je další produkt, se kterým Runtal slaví úspěch. S radiátorem  Runtal Folio vyhrál iF Product Design Award 2013,  stejně jako Interior Innovation Award 2013. Radiátory Runtal mají všeobecně vynikající design a byly mnohokrát oceněny. Radiátor Runtal Folio vyhrál u poroty z hlediska kvality designu, zpracování, výběru materiálů, inovace, ohledu na životní prostředí, funkčnosti i z hlediska univerzálního designu.

Zdá se, jako by se radiátor Runtal Folio vznášel na stěně. Nový designový radiátor Runtal Folio má  štíhlý a lehký design. Radiátor Runtal Folio je k dispozici také jako koupelnový radiátor. Runtal Folio belt je varianta pro zavěšení ručníků a Runtal Corner Folio je typický seříznutými rohy. Radiátory jsou k dispozici v různých velikostech a nabízejí velkou flexibilitu designu. Tento radiátor splňuje požadavy současných architektů, designérů a v neposlední řadě klientů. Design: King & Miranda .

 

Radiátor Runtal Folio Belt.

Radiátor Runtal Folio Belt.

 

Desigové radiátory

Designové radiátory jsou velmi vyhledávanou součástí do moderních interiérů. Designové radiátory si oblíbili především architekti, kteří tak mohou vyladit interiér do nejmenších detailů. Výrobou designových radiátorů se zabývá především firma Runtal. Její designové radiátory jsou absolutní špičkou v oboru. Je až neuvěřitelné, co se na zdánlivě obyčejných produktech, jakými radiátory jsou, dá ještě vylepšit. Nemluvíme přitom o laciných a neefektivních řešeních typu obkladu či nátěru radiátoru, ale o perfektním designu.  Za designový radiátor od Runtalu se rozhodně nemusíte stydět, či jej nějak skrývat. Radiátor Runtal, bude opravdovou ozdobou vašeho designového interiéru.

 

Radiátor Runtal Folio

Radiátor Runtal Folio.

 

Radiátor Runtal Folio

Radiátor Runtal Folio.

 

Radiátor Runtal Folio

Radiátor Runtal Corner Folio.