Přírodní kámen - GRANIT, TRAVERTIN, MRAMOR

Přírodní kámen - GRANIT, TRAVERTIN, MRAMOR

Přírodní kámen

patří mezi nejstarší stavební materiály, je to tradiční a originální materiál, takřka nepodléhá módním trendům, má tolik podob, tvarů, barev a rozdílných vlastností, že jej lze použít téměř pro cokoliv a také skvěle kombinovat s dalšími materiály. Kámen je pro nás zcela přirozený materiál, proto se v interiérech s jeho využitím cítíme tak příjemně. Kámen v interiéru je Vaší spojnicí s přírodou a umožňuje Vám tak v pohodlí domova obdivovat její dílo. Kámen je materiál prověřený časem. Jeho místo je všude tam, kde chceme zdůraznit hodnotu, sílu, někdy mohutnost, krásu a pravdivost přírodního materiálu.

 

jídelní stůl s msivní deskou z přírodního kamene

Přírodní kámen má nepřeberné možnosti využití. Od obkladů podlah, přes výrobu nábytku...

 

pracovní deska z žuly

Asi nejoblíbenější je jeho užití na pracovní plochy kuchyní.

 

rustikální žulová pracovní deska       moderní žulová pracovní deska

Pracovní deska z přírodního kamene se hodí do moderního, stejně jako do rustikálního interiéru. Je to důkaz neměnné krásy přírodního kamene.

 

přírodní kámen v moderní kuchyni

Přírodní kámen ve vysokém lesku koresponduje se současným designem moderních kuchyní.

 

moderní kuchyně s kamenou pracovní deskou

Přírodní kámen je v nepřeberném množství dekorů, vhodných do každé kuchyně.

 

žulová pracovní deska

Nejvhodnějším materiálem pro pracovní desky je právě žula.

 

Výběr přírodního kamene

Při správném výběru dotvoří Váš interiér požadovaným způsobem, ať již hledáte vzhled moderní či rustikální, tradiční, nebo exkluzivní. Současně je kámen velmi praktický materiál.
Dlažba a obklady z přírodního kamene jsou elegantní a velmi dobře ladí  s ostatními materiály. Přírodní kámen je díky své variabilitě a originálnímu vzhledu  použitelný na jakémkoliv místě při stavbě nebo rekonstrukci Vašeho domova. Sázka na přírodní kámen se rozhodně vyplatí. Jde o nadčasový materiál, který nevychází již po staletí z módy a stále si zachovává originalitu a vyjímečný vzhled. Přírodní kámen je ceněn právě pro svoji mnohostrannou použitelnost, širokou škálu barev, tvarů, je to krása, která vznikala po tisíciletí. Kámen je univerzální, atraktivní a dekorativní, proto ho lze využít v každém prostředí exteriérovém i interiérovém.
Přírodní kámen je mezi stavebníky a kameníky ceněn pro svou dlouhověkost a specifickou krásu. Přírodní kámen je i přes svou nahraditelnost umělým kamenem zákazníky stále preferován. Jedná se o originál, který je tvárný, jedinečný a trvanlivý.
Přírodní kámen bývá nahrazován umělými materiály, jejichž kvalita a estetický vzhled se přibližují parametrům přírodního kamene,  ale kvalita přírodního kamene je ověřená staletími.

 

žula v kuchyni

Ukázka, kde zpracování umožní vyniknout kráse přírodního kamene.


Použití přírodního kamene

Z desek z přírodního kamene se vyrábí obklady krbů a fasád, koupelen, parapety, kuchyňské desky, opěrné zdi, zídky, fontány, schody, terasy, grilovací kameny,  atd. Každý druh kamene však nemá všestranné využití. Na kuchyňské pracovní desky jsou nejvhodnější žulové desky pro jejich tvrdost a teplotní odolnost.

 

obklad sprchy travertinem       travertin ve sprše

Travertin je možné využít i v koupelně, ale v tomto případě se doporučuje zvolit zaplňovanou variantu.

 

Druhy přírodního kamene

Žula neboli Granit, je hlubinná vyvřelá hornina. Vzhledem ke své pevnosti a soudržnosti se využívá tam, kde opravdu potřebujeme pevný materiál. Kromě již zmiňovaných pracovních desek v kuchyních je možné ji využít na  venkovní a vnitřní kamennou dlažbu,  barové pulty, kde krásně vynikne struktura kamene. Žulu použijeme i na obložení krbů a venkovní obklady fasád. Žula je také vhodná na kamenné zídky včetně možnosti ji použít na opěrnou zeď. Žulové parapety jak venkovní tak vnitřní opravdu odolají takřka jakémukoli náporu. Další použití žulových prvků je v oblasti zahradních a stavebních prvků, jako jsou obrubníky, patníky, kostky a sochy. Žulová kamenná dlažba se také běžně aplikuje ve vysoce zatěžovaných plochách obchodních center.

 

žulová pracovní deska
 

Mramor - krystalický vápenec je sedimentární přeměněná hornina. Používá se zejména v interierech jako ozdobný, ale zároveň i plně funkční kamenný produkt. Z mramorů se vyrábí například kamenné obklady, kamenné parapety, obložení krbů a krbové římsy, dále pak kamenná dlažba a obložení do koupelen, stolní desky nebo mnohé jiné mramorové prvky. Díky struktuře a barevnosti se mramor hojně používá k dekoračním účelům.
Použití mramoru musíme zvážit, protože je jeho povrch měkčí než například žula, ale to nijak nesnižuje jeho kvalitu. V určitém ohledu může tato vlastnost být předností. Povrch mramorů může být lesklý nebo broušený.

 

mramorova deska

Mramor je vysoce dekorativní kámen, oblíbený také na pracovní plochy.

 

mrmor v kuchyni

Mramor má bezpočet barevných variant.

 


Travertin je stejně jako mramor sedimentární přeměněná hornina. V podstatě má stejné využití jako mramor, jen pro použití na plochách , které přicházejí do styku s vodou, nebo je třeba udržovat jejich povrch se provádí jeho úprava zaplňováním porézní plochy.

 

trvertinový obklad stěny

Travertin je mimořádně dekorativní materiál a působí skutečně luxusním dojmem.

 

travertinové schody

V interiéru travertin lze využít na mnoha místech a pro nejrůznější účely.Naše dodavatelská firma má dlouholetou zkušenost s těžbou a zpracováním přírodního kamene, je to jednička v České republice, proto nás neváhejte kontaktovat. Bude nám potěšením podílet se na vytvoření Vašeho krásného domova s přírodním kamenem.