Keramické dlažby

Keramické dlažby

Rozhodli jste se, že ve svém domě chcete vyměnit podlahy a právě řešíte otázku, které budou ty nejlepší? Touto problematikou je potřeba se začít zabývat dlouho dopředu, protože právě podlahy a jejich povrchy jsou jedněmi z nejdůležitějších prvků v domě. Kvalitní zpracování a design materiálů položených na pochůzné ploše navozují atmosféru v pokoji, jak po stránce nálady, tak i po stránce pocitu tepla.

Předtím, než začnete číst tento článek, podívejte se, jakou podlahu máte v pokoji nyní a poté si vzpomeňte, co vás vedlo k pořízení právě tohoto materiálu. A jak vaše podlaha vypadá nyní, po nějaké době používání. Vypadá staře a ochozeně? V tom případě je každopádně třeba ji vyměnit a při té příležitosti zvážit, zda jiný materiál, než je nyní položen, není vhodnější. Palazzio Vám přináší výběr z nejkvalitnějších dlažeb, které Vám trh nabízí, protože právě keramické dlažby jsou nesmrtelnými materiály materiály, které vydrží nápor i v té nejvytíženější místnosti, nepodepíší se na nich těžké přeměty dlouho položené na jednom místě a případné skvrny lze jednoduše odstranit setřením. Pojďte se tedy s námi podívat na designovou keramickou dlažbu zblízka.

 

Kvalitní designová řada Aparici Novocemento dodá styl a atmosféru každému pokoji

Kvalitní designová dlažba Novocemento z kolekce Aparici Porcelanic dodá styl a atmosféru každému pokoji. V tomto případě podtrhuje industriální ladění a zároveň spojuje místnost s prostorem za oknem. Prostor se tak zdá být větším a otevřenějším. Doplněním o obklad ze stejné řady je docíleno celistvého vzhledu. Hamonie tlumených přírodních barev ještě více nahrává mladistvému stylu pokoje.

 

Další velmi zajímavá dlažba a obklad, tentokrát z řady Aparici Roll

Další zajímavý obkladový design, stejně tak jako dlažba ze série Roll, kolekce Aparici Design, tentokrát navozují atmosféru zavánějící Retro designem. Zároveň modernost tohoto zpracování dodává luxusní nádech. Snadno se tak majitelé mohou pouhým sezením na luxusních pohovkách dostat do atmosféry 70.let minulého století, nebo se trochu zasnít a přenést se do baru Mazaný králíček z kultovního filmu.

 

Řada Apavisa vintage jistě zaujme v prostorách, které se nespokojí s ordinérním designem

Řada Apavisa Vintage jistě zaujme nejen v prostorách, které se nespokojí s ledasjakým ordinérním designem. V tomto případě stylová dlažba esteticky navodila symboliku vody v koupelně a s ní spojené i vlny na podlaze.Takto pojatá velmi extravagantní dlažba je však doplněna usedlými doplňky, takže celek působí harmonicky a příjemně.

 

Keramická dlažba jako řešení pro každý pokoj

Keramika je jako materiál dlažby již zaběhlá a díky zlepšování technologií zpracování nyní může nabídnout nejen variabilitu vzorů a barev, ale také bezúdržbovost, dlouhou životnost a odolnost. Pro její odolnost keramickou dlažbu ji jistě oceníte nejen v koupelnách, kde je již braná jako samozřejmost, ale jistě i v jiných místnostech, kde je zapotřebí krásná a zároveň bezúdržbová podlahovina.

 

Designová dlažba z kolekce Apavisa Neocountry najde své zastoupení opravdu všude

Designová dlažba z kolekce Apavisa Neocountry najde své zastoupení nejen v interiérech, ale také může velmi zajímavě doplnit venkovní plochy. Dlažba tak spojí domácí teplo a útulno spolu s čerstvým vzduchem a relaxací, kterou si můžete dopřát v pohodlí terasy.

 

Apavisa Vintage otevře i malý prostor, jakým bývají například šatny

Apavisa Vintage otevře i menší prostor, jakým bývají například šatny. Ačkoliv právě tato šatna není z nejmenších, použití právě bílé dlažby, doplněné o jednotlivé modré dlaždice, dodalo prostoru ráz a nádech čistoty. Jednoduché tvary potom podtrhují i svítidla použitá v prostoru a pravoúhlé rohy na ozdobném štuku.

 

Aparici Savage je zajímavým způsobem doplněna o nepravidelné zrcadlové tvary, které prostoru dodávají další rozměr.

Dlažba z kolekce Aparici Porcelanic, model Savage je zajímavým způsobem doplněna o obklady s nepravidelnými oblými zrcadlovými tvary, které prostoru dodávají další rozměr. Takto pojatý interiér se tak stává originálním a zároveň příjemně oddechovým. Dlažba i obklad by jistě vynikli i v prostoru koupelny, kde by zrcadlové tvary navodily symboliku vodních kapek.

 

Dlažba v obývacím pokoji

Obývací pokoj je zpravidla místností, kde se lidé schází. V některých domech tato místnost slouží také formálně jako přijímací místnost. Obývací pokoj je zkrátka srdcem domu, a tedy by měl odrážet osobnost jeho obyvatelů i jejich sociální postavení. Velmi vhodnými do těchto místností jsou dlažby s dekorem přírodních materiálů, jakými jsou například dřevo, či kámen. Jen je zapotřebí se vyvarovat příliš lesklým povrchům a je také vhodnější volit tlumenější a pastelové barvy. Jak je z moderních materiálů zřejmé, dlažba v obývacím pokoji v dnešní době stále více dostává na oblíbenosti a je stále více vyhledávanou a instalovanou, zejména v kombinaci s podlahovým vytápěním.

Obývací pokoj je srdcem domu, proto je pro jeho zútulnění vhodné použití tepláých tónů, zde například ze série Aparici Sahel

Obývací pokoj je srdcem domu, proto je pro jeho zútulnění vhodné použití tepláých tónů, zde například ze série Sahel, kolekce Aparici Porcelanic. Tento odstín skvěle navozuje příjemnou atmosféru díky jeho přírodním tónům, které oravdu působí jako teplý povrch Africké pouště.

 

Aparici Romance vtiskne prostoru luxus a eleganci. Znásobí tak honosnost přijímacích místností

Aparici Porcelanic, model Romance vtiskne prostoru luxus a eleganci. V obývacích pokojích ale i v přijímacích místnostech tak  znásobí honosnost a zároveň podtrhne stylovost retro doplňků. V tomto případě je designová dlažba použita tak, že koresponduje se stylem krbu a zárověň s designem pohovky. Celý prostor tak získává zámecký nádech.

 

Stylová dlažba Aparici může prostoru dát rovněž styl jednoduchý a ryze pánský

Stylová dlažba a obklad model Eclipse ze série Aparici Porcelanic mohou prostoru dát rovněž styl jednoduchý a ryze pánský. Ačkoliv je zde použita černozlatá mozaika, v kombinaci s industriálním nábytkem a jednoduchými tvary tento prostor působí vyrovnaně a v doplnění o bílou barvu i velmi luxusně.

 

Luxusní obklad a dlažba ze série Aparici Novocemento dodává interiéru zajímavý a originální ráz

Luxusní obklad i dlažba ze série Aparici Novocemento dodávají interiéru zajímavý a originální ráz a dynamičnost. Plasticita povrchu obkladu navíc dodává prostoru vzdušnou a lehkou atmosféru, ačkoliv barevné tóny jsou težšího charakteru.

 

Luxusní kuchyně

Jedním z největších kladů instalace dlažby v luxusní kuchyni je její snadné čištění, odolnost proti skvrnám a její dlouhá životnost. Dále je nutné počítat s tím, že práce v kuchyni je ponejvíce ve stoje a také, že kuchyně je jednou z nejnavštěvovanějších místností v bytě, proto by dlažba v kuchyni měla splňovat požadavky komfortní chůze i stání. Na trhu je k dispozici široká škála keramických obkladů a k nim barevně odpovídajících dlažeb. Dekorativní a umělecky malované dlaždice vypadají skvěle, ale mohou být nepohodlné, tvrdé či studené pro dlouhé stání. Proto jsou pro luxusní kuchyně vhodnější spíše plastičtější a neleštěné dlažby, které by svou plochostí a skluzností nemusely být pro uživatele příjemné.

 

Dlažby nejen přírodních motivů jsou vhodné jak do kuchyní, tak do jídelen, kde jejich přítomnost sjednotí prostor a zároveň zde působí čistě a vzdušně

Dlažby nejen přírodních motivů jsou vhodné jak do kuchyní, tak do jídelen, kde jejich přítomnost sjednotí prostor a zároveň zde působí čistě a vzdušně. Přírodní tóny modelu Logger z kolekce Aparici Porcelanic  v kombinaci s bílou barvou dodávají místnosti eleganci.

 

Luxusní dlažba z dílny společnosti Aparici zaujme hlavně svým čistým designem

Luxusní dlažba a obklad, obojí z dílny společnosti Aparici, kolekce Ceramic, model One, zaujmou hlavně svým čistým designem spolu se zajímavě řešenou mozaikou obkladu. Ačkoliv tento formát pro kuchyně není standardním, působí tato kombinace vyrovnaně a harmonicky.

 

Apavisa Extreme v použití v kuchyni působí zemitě a tvrdě

Kolekce Apavisa Xtreme v použití v kuchyni působí zemitě a tvrdě avšak v dnešní době se meze nekladou ani v obkladech

 

Použití Apavisa Extreme tentokrát v jiném stylu interiéru

Použití dlažby z kolekce Apavisa Xtreme jako spojovacího prvku interiéru. Díky přírodním odstínům a zajímavému tvaru tato dlažba skvěle naváže na povrch terasy či prostor vchodu. V tomto případě je dlažba volena tak, aby svým designem korespondovala jak se stylem kuchyně, tak i se stylem přijímacího prostoru.

 

Designová podlaha z kolekce Apavisa Vintage skvěle odlehčí a doplní syté tóny zdi v pozadí

Designová podlaha z kolekce Apavisa Vintage skvěle odlehčí a doplní syté tóny zdi v pozadí, stejně jako stropní trámy. Díky světlému odstínu je tak prostor opticky velmi příjemně otevřený, i navzdory jinak industriálnímu zařízení a doplňkům.

 

Ložnice

Ložnice, jakožto místo, kam odcházíme po dlouhém dni spočinout a zklidnit naše tělo, by měla být laděna v klidných barevných tónech a přírodních motivech. Pro tyto účely se nejlépe hodí právě podlaha s přírodními vzory, například se vzorem kamene. Tyto dlaždice imitující kámen jsou v nabídce v různých barvách a designech a dodávají ložnicím luxusní vzhled. Navíc pomocí kombinování různých dlaždic můžete vytvořit jedinečný styl vaší ložnice. Co se týče ložnice pro děti, zde je vhodné umístit dlažbu světlých a veselých barev, která však nenaruší relaxační atmosféru pro spánek.

 

Apavisa Evolution v ložnici dodá čistotu a jednoduchost

Apavisa Evolution ložnici dodá čistotu a jednoduchost. Zároveň má obrovskou přednost před kobercovými povrchy, vzhledem ke své snadné údržbě. Zde je kolekce Evolution použita na dlažbě i na obkladu stěny, což prostor barevně velmi harmonicky ucelilo a zároveň zajímavý obklad dodal dynamičnost.

 

Koupelnová dlažba

Dlažba je již po desetiletí hlavní podlahovou krytinou v koupelnách. Tento post si zachovává hlavně díky snadné údržbě a čištění, ale také pro její odolnost proti vodě a skvrnám.

Při výběru koupelnové dlažby můžete vybírat mezi nepřeberným množstvím vzorů, ať již přírodních, symetrických, kreslených, či jednobarevných. Někteří z nás ocení jednolité a harmonické barvy, jiní jednolitý dezén doplní kontrastními listelami a ti nejnáročnější mohou zvolit jako zajímavý doplněk například kontrastní spárovací hmotu, která vytvoří zajímavý design. Světlá koupelnová dlažba i obklady dodávají místnosti moderní vzhled, zatímco měkké teplé tóny jí dodají punc romantičnosti. Terakotový odstín koupelnové dlažby je zpravidla používán, k dodání středomořské atmosféry a pocitovému oteplení v místnosti.

 

Harmonické barvy a jemný retro styl dodává koupelně model Poeme z kolekce Aparici Ceramic

Harmonické barvy a jemný retro styl dodává koupelně model Poeme z kolekce Aparici Ceramic, který svým vybraným designem dodává místnosti křehkou a mladistvou atmosféru.

 

Model Sun z kolekce Aparici Design svým výrazným designem a vzorem dodává jinak velmi světlé koupelně zemitost.

Model Sun z kolekce Aparici Design svým výrazným designem a vzorem dodává jinak velmi světlé koupelně zemitost.

 

Obklad a zároveň dlažba modelu Elder z kolekce Aparici Whitebody dodávají koupelně zajímavý ráz

Obklad a zároveň dlažba modelu Elder z kolekce Aparici Whitebody dodávají koupelně zajímavý ráz. Spolu s umístěním umělého ohně působí koupelna velmi vyhřátě a prostor ložnice, který ohň odděluje je příjemně relaxační.

 

Kolekce Apavisa Anarchy je zajímavým osvěžením na trhu dlažeb a obkladů.

Kolekce Apavisa Anarchy je zajímavým osvěžením na trhu dlažeb a obkladů. Svou originalitou dodává koupelně moderní a zároveň i velmi melancholickou atmosféru ve spojení s přírodními prvky. Plastická písmena, která vystupují, nebo se naopak vnořují do obkladů dodávají prostoru dynamičnost a jednobarevná světlá dlažba naopak umocňuje čistou harmonii interiéru.

 

Model Phuket ze série Aparici Whitebody koupelně přidává luxus i eleganci

Model Phuket ze série Aparici Whitebody koupelně přidává luxus i eleganci a zároveň podtrhuje moderní styl oken. Bílá dlažba  v kombinaci se zlatou vanou dodává prostoru nádech buržoazní honosnosti

 

Podlahové topení

Keramická dlažba je jedním z materiálů, které velmi dobře vedou teplo, a tak právě podlahové topení umístěné v místnosti, kde je designová dlažba, skvěle hřeje. Díky podlahovému vytápění umístěnému pod dlažbou, dostává místnost kvalitní dávku sálavého tepla a jak je dokázáno, pokud je v místnosti instalováno podlahové vytápění v kombinaci pávě s dlažbou, je teplotní komfort vnímán lépe, než pokud je místnost vytápěna pouze radiátory. Pocit tepla při vytápění tímto způsobem, je tak dosažen již při teplotě o tři stupně Celsia nižší, než při vytápění radiátory. Proto podlahové topení v kombinaci s dlažbou efektivně splní svůj účel a navíc je tato kombinace úsporným řešením do všech domů.

 

Podlahové topení neruší honosný ráz pokoje jako nástěnné radiátory a dodá prostoru příjemné sálavé teplo

Podlahové topení neruší honosný ráz pokoje jako nástěnné radiátory a dodá prostoru příjemné sálavé teplo. Zároveň díky důmyslnému zapojení, kdy jsou tepelné vodiče položeny u oken hustěji než ve zbytku pokoje, je dosažen teplotní komfort mnohem ekonomičtěji a rychleji než je tomu u běžných nástěnných radiátorů.