REKONSTRUKCE SÍDLA SPRÁVY MAJETKU LICHTENSTEINŮ

REKONSTRUKCE SÍDLA SPRÁVY MAJETKU LICHTENSTEINŮ

REKONSTRUKCE SÍDLA SPRÁVY MAJETKU LICHTENSTEINŮ

REKONSTRUKCE SÍDLA SPRÁVY MAJETKU LICHTENSTEINŮ
Další naší referenční stavbou je rekonstrukce správního sídla Lichtensteinů. Jde o budovu, která vždy sloužila jako Sídlo správy lesního majetku rodu Lichtensteinů. V době po znárodnění zde fungovala obdobná instituce nejmenovaného podniku, která se podepsala zejména na totální devastaci této budovy. Kromě absurdních úprav směřující celý objekt k socialistickému obrazu umakartových obkladů, zářivkových těles apod. se nikdo nezajímal o stále se zhoršující stav budovy. Vše vyvrcholilo havarijním stavem, kdy bylo nejsnažší objekt opustit. Této příležitosti využil osvícený investor, který se v rámci možností pokusil obnovit zašlého Genia loci této výjimečné budovy s překrásným výhledem a umístěním v podstatě přímo v historickém centru města. Vzhledem k nevratným devastujícím zásahům, které zde v minulosti proběly, bylo zvoleno následující řešení rekonstrukce. Vzniklo tak luxusní bydlení na míru.

TERMOFASÁDA
Vzhledem k tomu, že se nedochovala původní fasáda, se majitelé rozhodli pro moderní systém termoizolace objektu, který nejen že přispívá k udržení tepelné pohody uvnitř objektu jak v zimě, tak v letních měsících, ale v neposlední řadě se podílí na snížení nákladů na vytápění, či chlazení.

DŘEVĚNÁ OKNA NA MÍRU
Pro celý objekt majitelé zvolili dřevěná okna na míru z lepených hranolů. Toto je jedno z nejvhodnějších řešení okenních otvorů u takovéhoto objektu. Moderní dřevěná okna na míru mají skvělé tepelně izolační vlastnosti, za současného dodržení estetických parametrů. Původní okna se stejně jako fasáda nikde na objektu nedochovala, volba proto padla právě na dřevěná okna na míru, splňující současné nároky na komfortní bydlení.

Socialistickými úpravami znehodnocená okna byla nahrazena velkými francouzskými okny z dřevěných lepených profilů poskytující úchvatný výhled na celé město.

HYDROIZOLACE
V rozsahu celého objektu bylo nutné provést hydroizolace jak obvodového zdiva, tak nové svody dešťové vody. Součástí opatření hydroizolace bylo i odvedení dešťové vody mimo objekt, tak aby nedocházelo jako dosud k jejímu neřízenému působení na letité zdivo.

REKONSTRUKCE HISTORICKÝCH OBJEKTŮ
K rekonstrukci historických objektů je třeba přistupovat citlivě. Na tomto objektu se dochovaly jen fragmenty původních prvků, které jsme se pokusili jen sanovat a zachovat jejich krásu. Moderní technologie nám poskytují dostatek prostředků pro rekonstrukce historických objektů.

Při rekonstrukci bylo zachováno maximum původních prvků, jako například krásné klenutné stropy ve vstupní hale.

PODLAHOVÉ VYTÁPĚNÍ
Majitelé využili možnosti rozvedení systému podlahového vytápění MULTIBETON. Jde o systém podlahového vytápění renomovaného německého výrobce. Jedná se o systém prověřený 40 letou tradicí s garancí 30 let na materiál. Za celou dobu fungování firmy MULTIBETON, nemusel být dosud uplatněn nárok na záruku, což je známkou kvality systémových trubek MULTIBETON. Systém podlahového vytápění MULTIBETON se speciálním způsobem pokládky se hodí i pro systém skrytého chlazení. Stejně jako v interiéru je možné umístit tento systém do náročných exteriérových podmínek, kde slouží k údržbě venkovních ploch před námrazou, nebo nás ušetří od úklidu sněhové nadílky. Počáteční investice se tak jistě vyplatí.

Galerie

REKONSTRUKCE SÍDLA SPRÁVY MAJETKU LICHTENSTEINŮ

Obrázek č.1