Podlahové vytápění

Podlahové vytápění má nejlepší vlastnosti pro ideální rozvádění tepla v místnostech. Architekti se na něj stále více zaměřují při projektování moderního bydlení, protože umožňuje dosáhnout nejefektivnějšího využití tepla při snížení energetické spotřeby. Proto je podlahové vytápění stále častější způsob vytápění bydlení, také s ohledem na neustálé zdražování energií. Pokud si vyberete tento způsob vytápění budovy, ihned zjistíte, že podlahové vytápění se stává integrovanou součástí vašeho bydlení.

 

Podlahové vytápění je velice populární způsob vytápění místností.

 

Teplovodní podlahové vytápění

Podstatou systémů podlahového vytápění je rovnoměrné rozdělení tepla po celé ploše vytápěné místnosti. Díky této vlastnosti přináší podlahové vytápění v porovnání s klasickým vytápěním topnými tělesy úsporu 8 až 10 % topných nákladů ročně.

 

Realizace podlahového vytápění je dražší než-li vybavení místností topnými tělesy. Podlahové topení je však úspornější.

 

Podlahové vytápění skladba

Celková struktura podlahové konstrukce má pro správnou funkci podlahového topení velký význam. Topná část je zabudovaná do podlahy a následně zabetonovaná v případě sálavých systémů, nebo je uložena do plechových van v případě konvekčních systémů vytápění menších prostor. Do podlahy jsou zabudovány buď trubky, ve kterých obíhá teplá voda (teplovodní vytápění), nebo elektrické kabely, popř. rohože (elektrické vytápění).

 

Podlahové topení dává možnost architektovi osvobodit prostor od topných těles.

 

Elektrické podlahové vytápění

Rozvod a instalace elektrického podlahového vytápění je snadnější než zabudování teplovodních rozvodů. Topné kabely jsou buď samostatné, nebo tvoří rohože či fólie. Nejefektivněji lze elektrickou energii využít při akumulaci tepla po zabudování systému pod vrstvu betonu 10 cm i více.

Úsporné podlahové vytápění

Podlahové vytápění pracuje s náběhovou teplotou okruhu 27 °C až 45 °C. Úspory energie tak začínají již při výrobě tepla. Zdrojem energie pro teplovodní systém může být: plyn (plynový kotel), tuhá paliva (kotle na tuhá paliva, včetně biomasy), elektřina (elektrokotel, tepelné čerpadlo + energie prostředí), sluneční energie (solární kolektory). Topný kotel předává do svého okolí až o 15 % méně tepelné energie v důsledku ztrát vyzařováním oproti kotli pracujícím s vysokou teplotou.

 

Regulace podlahového topení je velice snadná.

 

Zdravé podlahové vytápění

Systémy podlahového vytápění mají pozitivní vliv i na zdraví člověka, minimalizují víření prachu v místnosti. Již nemusíte napomínat děti, které si tak rády hrají na zemi, odpadá totiž riziko prochladnutí ze studené podlahy.

 

To co nám dříve řikali maminky, dnes již neplatí. Děti milují si hrát na zemi a maminky se již nemusejí bát prochlazení od studené podlahy.

 

Samoregulace a podlahové vytápění

U podlahového vytápění je i možnost samoregulace. Předávání tepla z podlahového vytápění se uskutečňuje pouze tehdy, vzniká-li teplotní rozdíl mezi vzduchem v místnosti a podlahou. To znamená, že když teplota vzduchu v místnosti přídavnými zdroji tepla, jako je sluneční záření nebo tělesná teplota přítomných osob stoupne o 1 °C a tím se sníží teplotní rozdíl mezi vzduchem v místnosti a povrchovou teplotou podlahy, sníží se také předávání tepla z podlahy.

 

U podlahového topení je také možnost nastavení systému samoregulace.

 

Povrhy pro podlahové vytápění

Nejvhodnější podlahové krytiny jsou dlažba, laminátové, nebo plovoucí podlahy. Zcela nevhodná jsou linolea a veškeré materiály z PVC nebo pryže. Pro teplovodní podlahové vytápění platí, že náklady na pořízení jsou v porovnání s ostatními typy nejvyšší, ale jsou kompenzovány úsporným provozem a nižšími náklady na vytápění.

 

V dnešním moderním designu již neni výjimkou, absence zastaralých, topných tělěs.
Zaslat dotaz

 • Vaše jméno:
 • E-mail: (e-mail je nutné vyplnit)
 • Předmět:
 • Příloha: (projekty, návrhy atd.)
 • Text:

Odeslat

Chci vědět více informací k produktu, který se mi líbí

 • Vaše jméno:
 • E-mail: (e-mail je nutné vyplnit)
 • Předmět:
 • Příloha: (projekty, návrhy atd.)
 • Text:

Odeslat

Přihlášení uživatele

Přihlášení se nezdařilo!
Zadali jste špatné heslo nebo E-Mail
 • E-mail:
 • Heslo:

Zapomněli jste heslo?

Přihlásit se

Nemáte účet? Zaregistrujte se!

Registrace uživatele

Registrace se nezdařila!
Nevyplnili jste všechny údaje potřebné k registraci.

Zadané heslo se neshoduje společně s kontrolním.
 • E-mail:
 • Heslo:
 • Potvrdit heslo:
 • Zasílat
  newsletter?

Přihlášení/registrace

Napište E-Mail na který jste
registrovaný/á

 • E-mail:

Zaslat nové heslo

Autor -